25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Veď všetko je vaše: či Pavol alebo Apollo, Kéfas, svet, život i smrť, prítomnosť aj budúcnosť – všetko je vaše, ale vy ste Kristovi a Kristus Boží.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Predvianočný deviatnik

Ako sa to už u nás pomaly stalo tradíciou, aj tento rok pred Vianocami, konkrétne 15.-23. decembra 2003, bežal Deviatnik "Svätá rodina hľadá nocľah". Do tohto deviatnika sa zapojilo 9 rodín, ktoré tak mohli plnšie prežiť prípravu na príchod malého Ježiša a preniknúť lepšie do času, keď sv. Jozef spolu s Pannou Máriou hľadali nocľah v Betleheme. Táto situácia spred dvetisíc rokov sa už síce nikdy nezopakuje, ale my máme vďaka deviatniku možnosť aspoň symbolicky prijať do našich domovov klopajúcu (funkciu) dvojicu a uctiť si ich tak v obraze, ktorý ostáva každý deň v inej rodine.

Tento rok sa tejto pobožnosti zúčastnili rodičia, starí rodičia, niekoľko mladých, ale hlavne deti, ktoré mali z toho asi ten najväčší zážitok. Skupinka občas dosahovala úctyhodný počet – 40 ľudí, čo značí, že má veľa ľudí dvere do svojho srdca otvorené úplne dokorán. Myslím, že je to pekná akcia, ktorá plní svoje poslanie. Takže o rok!

typ akcie : pobožnosť
autor článku: Mária T.
dátum akcie: 15.12.2003
prečítaní: 2583x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)