03.07.2020
Miloslav
- - zajtra - -
Prokop
Ale ke─Ć vo v├ís preb├Żva Duch toho, ktor├Ż vzkriesil Je┼żi┼ía z m┼Ľtvych, potom ten, ─Źo vykriesil z m┼Ľtvych Krista, o┼żiv├ş aj va┼íe smrte─żn├ę tel├í skrze svojho Ducha, ktor├Ż preb├Żva vo v├ís.
..... sv. Pavol .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Škola animátorov

┼ákola anim├ície (─Ćalej ┼áA) je vzdel├ívacia aktivita organizovan├í Domkou v spolupr├íci s reho─żou salezi├ínov (SDB), salezi├ínok (FMA) a dobrovo─żn├Żmi ┼íkolite─żmi. Cie─żom ┼íkolen├ş je vylep┼íi┼ą pr├ícu anim├ítora - ved├║ceho nejakej pravidelne sa stret├ívaj├║cej skupiny det├ş (mlad├Żch). Toto ┼íkolenie je cielen├ę pre vekov├║ skupinu stredo┼íkol├íkov, no n├íjdu sa aj star┼íie kusy (napr. ja :-) ┼ákolenia prebiehaj├║ paralelne pre v├Żchodn├ę a z├ípadn├ę Slovensko (v├Żchod – zvy─Źajne Borda, Kysak; z├ípad – Hody, aktu├ílne vraj Modra).

Program ┼áA tvor├ş 6 kurzov : Bohatstvo kres┼ąanstva, Mlad├ş a ich vyzrievanie, Kult├║ra a umenie v├Żchovy, Stretanie sa s ─Źlovekom, Anim├ícia skup├şn, Pr├şprava stretnut├ş a itiner├írov.

┼ákolenia prebiehaj├║ v tzv. pracovn├Żch blokoch, v ktor├Żch sa rozoberaj├║ niektor├ę pre pr├ícu a duchovn├Ż rast anim├ítorov d├┤le┼żit├ę t├ęmy. Pracovn├Ż blok zvy─Źajne neprebieha tak, ┼że ┼íkolite─ż odpredn├í┼ía nejak├║ t├ęmu, ale v├Ą─Ź┼íinou sa pr├ştomn├ş anim├ítori rozdelia do men┼í├şch skupiniek, kde debatuj├║ a rozoberaj├║ dan├║ t├ęmu pod veden├şm ┼íkolite─ża. To je ve─żmi obohacuj├║ci prvok. Okrem tak├Żchto skupinov├Żch deb├ít a predn├í┼íok ┼íkolite─ża s├║ k t├ęmam vhodne vyberan├ę aj dynamiky (─żudovo povedan├ę aktivity sleduj├║ce nejak├Ż cie─ż). Nebudem zach├ídza┼ą do detailov a tak len poviem, ┼że ┼ítrukt├║ra ┼íkolenia je ve─żmi pestr├í a teda v├┤bec nenud├ş.

Okrem pr├íce (u─Źenia sa, zbierania sk├║senost├ş) je ka┼żd├Ż de┼ł aj sv.om┼ía. Nezab├║da sa ani na oddych, rekre├íciu, hry a priestor na vo─żn├ę debaty. No a organiz├ítorov treba vyzdvihn├║┼ą aj za ich kreativitu – na ka┼żdom ┼íkolen├ş toti┼ż pr├şdu s nejakou ┼ípecialitkou. Na poslednom ┼íkolen├ş n├ís prekvapili pripraven├şm oslavy v ┼ít├Żle klasickej stu┼żkovej.

Mysl├şm, ┼że to─żko by na z├íkladn├ę objasnenie sta─Źilo. E┼íte by som chcel doda┼ą nieko─żko faktov z liskovskej Domky. Na ┼áA sme vyslali u┼ż asi 16 n├ídejn├Żch anim├ítorov. Kompletn├ę ┼íkolenie aj s absolvovan├Żmi anim├ítorsk├Żmi sk├║┼íkami zvl├ídol zatia─ż 1 chlapec a 5 diev─Źat: Jano M. (neviem presne, kedy kon─Źil), Katka K., Ivka B. (absolventky v r. 2003), M├íria T., Zuzka N., Monika K. (absolventky v roku 2004). Tento rok ─Źakaj├║ z├ívere─Źn├ę sk├║┼íky prv├Żch chlapcov: m┼ła a Tom├í┼ía K. Okrem toho tento rok ukon─Źili 1. ro─Źn├şk ┼áA ─Ćal┼í├ş 2 chlapci: ┼átevo T. a Marek H. V┼íetci chodili (chodia) na v├Żchodn├║ ┼áA.

Mysl├şm, ┼że ┼áA pln├ş svoju funkciu ve─żmi dobre. Okrem vzdel├ívania m├í pre anim├ítorov aj ve─żk├Ż forma─Źn├Ż v├Żznam. Preto tam budeme aj z n├í┼ího strediska na─Ćalej posiela┼ą mlad├Żch, ktor├ş s├║ ochotn├ş venova┼ą ─Źas┼ą svojho vo─żn├ęho ─Źasu v prospech det├ş a ml├íde┼że u n├ís formou vedenia nejakej skupinky.

typ akcie : školenie
autor Ŕlßnku: Jaroslav T. ml.
dßtum akcie: 00.00.2005
preŔÝtanÚ: 1498x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)