12.12.2019
Otília
- - zajtra - -
Lucia
Zasej skutok a zožneš návyk, zasej návyk a zožneš povahu, zasej povahu a zožneš osud.
..... W. Thackeray .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


O palacinkách

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna dedinka v srdci Liptova, menom Lisková, v tej dedinke kostol, pri kostole škola, a do tej školy nechodili deti so školskými taškami, ale...

...chodili tam deti, ktoré mali chuť stráviť časť svojho voľného času v domkárskej klubovni, či mimo nej na pravidelných stretkách. No a o jednom naozaj mimoriadne zaujímavom stretku vám teraz chcem napísať.

V jedno sobotné februárové poobedie som len tak posedával v kuchyni, keď tu zrazu vošla do kuchyne moja sestra Veronika a vytiahla z chladničky šľahačku. Potešil som sa, že sa mi z nej ujde, avšak ona mi stroho oznámila, že nemám nárok, pretože ju potrebuje na stretko. To ma prekvapilo a tak som sa vypytoval ďalej. No a ukázalo sa, že dievčatá z Katkinho stretka dnes robia v rámci stretka palacinky.

Keďže moja chuť na palacinky bola veľká, využil som príležitosť a ponúkol som sa, že ich prídem odfotiť. A tak som asi o pol hodiny kráčal do našej klubovne plný očakávania, ako to dievčatá zvládnu.

Keď som prišiel, pečenie už bolo v plnom prúde. Katka s dievčatami už mala pripravené cesto a práve začínali piecť, Ivka zatiaľ aranžovala "jedálenský" stôl. Po prvých ukážkových palacinkách v podaní Katky sa chytili remesla dievčatá. No a pečenie im teda išlo od ruky. Pri posledných palacinkách už boli natoľko sebavedomé, že neváhali vyskúšať ani akrobatické kúsky a vyhadzovali si palacinky z pekáča do výšky. Neprežila to len jedna z nich.

Keď už bolo všetko napečené, prišla na rad hostina. Nielenže sa ušlo aj mne, ale dievčatá dokonca ponúkli aj okoloidúceho uja Alfonza. No a obaja sme mohli, ba dokonca museli konštatovať, že tie palacinky boli super.

Dievčenskému stretku (pre mňa sú to odteraz Palacinky :-) ďakujem za pohostenie a za ukážku pre ostatné stretká, že na stretku sa dajú robiť celkom netradičné a zaujímavé veci. Chce to len trošku fantázie, chuť pridať sa, a ide sa na to...

typ akcie : stretko
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 26.02.2005
prečítané: 1318x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)