03.07.2020
Miloslav
- - zajtra - -
Prokop
Je lep┼íie zodiera┼ą sa kv├┤li dobru, ako by┼ą zodieran├Ż zl├Żm.
..... Maritain .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


O palacinkách

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna dedinka v srdci Liptova, menom Liskov├í, v tej dedinke kostol, pri kostole ┼íkola, a do tej ┼íkoly nechodili deti so ┼íkolsk├Żmi ta┼íkami, ale...

...chodili tam deti, ktor├ę mali chu┼ą str├ívi┼ą ─Źas┼ą svojho vo─żn├ęho ─Źasu v domk├írskej klubovni, ─Źi mimo nej na pravideln├Żch stretk├ích. No a o jednom naozaj mimoriadne zauj├şmavom stretku v├ím teraz chcem nap├şsa┼ą.

V jedno sobotn├ę febru├írov├ę poobedie som len tak posed├íval v kuchyni, ke─Ć tu zrazu vo┼íla do kuchyne moja sestra Veronika a vytiahla z chladni─Źky ┼í─żaha─Źku. Pote┼íil som sa, ┼że sa mi z nej ujde, av┼íak ona mi stroho ozn├ímila, ┼że nem├ím n├írok, preto┼że ju potrebuje na stretko. To ma prekvapilo a tak som sa vypytoval ─Ćalej. No a uk├ízalo sa, ┼że diev─Źat├í z Katkinho stretka dnes robia v r├ímci stretka palacinky.

Ke─Ć┼że moja chu┼ą na palacinky bola ve─żk├í, vyu┼żil som pr├şle┼żitos┼ą a pon├║kol som sa, ┼że ich pr├şdem odfoti┼ą. A tak som asi o pol hodiny kr├í─Źal do na┼íej klubovne pln├Ż o─Źak├ívania, ako to diev─Źat├í zvl├ídnu.

Ke─Ć som pri┼íiel, pe─Źenie u┼ż bolo v plnom pr├║de. Katka s diev─Źatami u┼ż mala pripraven├ę cesto a pr├íve za─Ź├şnali piec┼ą, Ivka zatia─ż aran┼żovala "jed├ílensk├Ż" st├┤l. Po prv├Żch uk├í┼żkov├Żch palacink├ích v podan├ş Katky sa chytili remesla diev─Źat├í. No a pe─Źenie im teda i┼ílo od ruky. Pri posledn├Żch palacink├ích u┼ż boli nato─żko sebavedom├ę, ┼że nev├íhali vysk├║┼ía┼ą ani akrobatick├ę k├║sky a vyhadzovali si palacinky z pek├í─Źa do v├Ż┼íky. Nepre┼żila to len jedna z nich.

Ke─Ć u┼ż bolo v┼íetko nape─Źen├ę, pri┼íla na rad hostina. Nielen┼że sa u┼ílo aj mne, ale diev─Źat├í dokonca pon├║kli aj okoloid├║ceho uja Alfonza. No a obaja sme mohli, ba dokonca museli kon┼ítatova┼ą, ┼że tie palacinky boli super.

Diev─Źensk├ęmu stretku (pre m┼ła s├║ to odteraz Palacinky :-) ─Ćakujem za pohostenie a za uk├í┼żku pre ostatn├ę stretk├í, ┼że na stretku sa daj├║ robi┼ą celkom netradi─Źn├ę a zauj├şmav├ę veci. Chce to len tro┼íku fant├ízie, chu┼ą prida┼ą sa, a ide sa na to...

typ akcie : stretko
autor Ŕlßnku: Jaroslav T. ml.
dßtum akcie: 26.02.2005
preŔÝtanÚ: 1477x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)