26.02.2021
Viktor
- - zajtra - -
Alexander
Najviac času strácame tým, že by sme chceli získať čas.
..... J. Steinbeck .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Festival v Žaškove - Pán ťa hľadá


V hlave vznikol nápad ísť na festival do Žaškova. Aj keď to bolo všetko narýchlo, nakoniec sa výlet zorganizoval a vycestovalo nás až 6 dievčat a ešte sa k nám pripojili naše 3 kamarátky.

Dve dievčatá si museli cestu absolvovať autobusom, no a zvyšok sa pekne odviezol na autíčku. Žaškov nepoznal skoro nik, ale našťastie sme všetky trafili. A super festival sa pre nás mohol začať.

V piatok 3.augusta sa festival začal slávnostnou svätou omšou. Festival sa niesol v hesle: „Byť dobrou matkou, byť dobrým otcom“ a tak už prvá kázeň bola spojená s týmto heslom. Po svätej omši nasledoval koncert dvoch skupín (S2G BAND a HEAVEN´S SHORE), na ktorých sme sa dobre uvoľnili a hlavne vypočuli sme si kvalitne ozvučený koncert. Myslím, že asi nik sa neudržal a aspoň hlavou, nohou alebo rukou si nepohupkával. Niektorý sa odvážili a išli si zatancovať aj pred pódium. Keď sme už boli dobre naladení, išli sme sa trošku duchovne obnoviť do kostola, kde nasledovala adorácia. Dobre duchovne naladeným sa lepšie zaspáva a čas rýchlo bežal, tak sme sa pobrali do telocvične, kde sme si trošku pospinkali, aby sme mohli pokračovať.

V sobotu sme museli pekne vstať, aj keď asi nik by nenamietal, keby sme si ešte trošku pospinkali, no ale ak sme chceli ísť na svätú omšu museli sme vstať. Dnešný program bol dosť pestrý, každý si mohol vybrať, čo ho láka. Po omši nasledovali workshopy, no my ako mladé baby sme si vybrali hip-hop, kde nás učil hip-hopovať mladý chalanisko – Rasťo z Bailanda. Nečakali sme, že nás to tak chytí, ale tieklo z nás tak, že sme si aj trička museli prezliekať. Keď toľko tak tancujete, tak rýchlo vyhladnete a tak sme sa išli pekne naobedovať, čakal nás chutný guláš. Dobre napapaní sme si šli vypočuť prednášky o rodičovstve. Prenášali nám dva manželské páry, čo je dobré a čo zlé vo vzťahoch. A každý z nich povedal, že najdôležitejšia je modlitba. Už sa nám schyľovalo k večeru a večerný program sú koncerty. Dnes to už boli 4 skupiny (KÉFAS, SALEZIÁNI, STANLEY & KAPUCÍNI, ELIÁŠ). Kto pozná skupinu ELIÁŠ, tak si vie predstaviť ako každý spieval celým srdcom.

Všetko sa raz musí skončiť a tak aj tento festival v nedeľu skončil, tak ako sa otvoril a tak sa aj zavŕšil svätou omšou.

Myslím si, že každý si niečo odniesol z tohto festivalu, možno nové zážitky, skúsenosti, kamarátov ... Chytáme sa aj budúci rok a privítali by sme možno trochu viac ľudí a možno záujem aj zo strany chalanov.

typ akcie : stretnutie mládeže
autor článku: Zuzana M.
dátum akcie: 03.08.2007
prečítaní: 2626x
K o m e n t � r e :

ja musim povedat ze aj ked sa mi moc nechcelo,ale ozaj som ani na chvilu neolutovala ze som bola bolo skuutoccneeeee super=)a na rok ideme znova.....uz som dohodla aj s rastom=)

autor : zuzi
dátum : 29.08.2007

zuzi, ak pojde aj rasto, tak sa fakt zasmejem...

autor : zuzana
dátum : 31.08.2007

fakt dobra akcia , dufam ze aj tento rok sa tam pojde.

autor : črviak
dátum : 21.05.2008
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)