27.02.2021
Alexander
- - zajtra - -
Zlatica
Nie všetci svätci začali dobre, ale všetci dobre skončili.
..... sv. Ján Mária Vianney .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Festa

„Na na na na na na ži what? Život“ - refrén tohtoročnej hymny Festy, ktorou 29. septembra 2007 v Poprade žilo 1500 mladých ľudí z celého Slovenska.

Ale zásadná otázka znie ako sme sa sem vlastne dostali a prečo.....odpoveď je v podstate úplne jednoduchá. Mladí ľudia (akože my, veď vieme kto) sa rozhodli, že niečo nové, čo sme ešte nezažili, môžeme predsa len skúsiť. No a takto sa to celé zažínalo...ale len u nás samozrejme=)

Prišla pozvánka a aj nejaký ten plagátik k tomu. Zistili sme , že je to skvelá akcia na ktorej by sme sa predsa len mohli zúčastniť. Celá príprava spočinula na našej Ivke, ktorá to veľmi rada prijala (ďakujeme) a sama sa na tom aj aktívne spolu s nami zúčastňovala.

Takže prišli výzvy a tie nám chodili teda každý mesiac, tak sme sa ich ako tak snažili plniť. Počas piatich mesiacov sme sa snažili postarať o deti, pomôcť chudobným, našej Zemi, či pôsobiť ako misionári. Mali sme teda zábavku na každý mesiac, aj keď možno sme ich až tak dôkladne nevypĺňali (nevadí, nejako nám to predsa len prešlo).

Mesiace ubiehali, september sa blížil, a nám ostávalo stále menej a menej času ešte sa trošku pripraviť. Zrazu ani neviem ako bol tu september a bolo treba zistiť, kto vlastne na Festu ide. Počet sa neustále menil, ešte ani 1-2 dni pred odchodom sme presne nevedeli, koľko nás to ide. My stáli sme sa dohadovali, čo nám treba pobrať a čo kto berie (teraz viem, že mnoho vecí bolo úplne zbytočných, aspoň mne, neviem ako ostatní =))

Prišla sobota 10 hodín ráno, kedy sme už v plnom počte čakali na stanici vlak, ktorý nám akosi nechodil. Bolo to asi skôr z nášho nedočkania, lebo v skutočnosti ani príliš veľa nemeškal, ale predsa trochu. Jednoznačne sme sa zhodli na tom, že sa ide do kupé. Pravdupovediac voľajako sme sa dnu nasáčkovali a v dobrej nálade vycestovali za životom.

Vystúpime na stanici v Poprade a naša otázka znela „ Kade teraz?“, ešte že celý Poprad žil Festou. Veď Ivka aj mala nejakú tú mapku Popradu, ale ktovie, či by sme sa podľa nej niekam dostali ( nič v zlom Ivka, ale Poprad je fakt veľké mesto=)) Na stanici nás zastihli dve pravé fesťáčky a tie nás odviedli celkom pred Arénu Poprad. Tu to už bolo fakt neskutočné, vidieť toľko mladých plných života a skvelej nálady, no niečo super. Zaregistrovali sme sa a naša „ sprievodkyňa“ nás odviedla do školy, kde sme sa zložili. Po malej prestávke nasledovala veľká akcia „ pomoc mestu Poprad“ a samozrejme sme sa do nej zapojili, veď prečo nie. Musím však povedať, že naša pomoc bola úplne jednoduchá. My sme ani tak nepomáhali Popradu, ale skôr chudobným ľudom na Haiti. Predávali sme perníčky, takže uznáte so mnou, že to bolo jednoduché oproti takému umývaniu autobusov. Trochu vymrznutí, ale v dobrej nálade, sme sa chystali na ďalšiu časť tohtoročnej Festy.

Veľmi zaujímavá akcia pre všetkých. Vytvoriť srdce z 1500 mladých ľudí chce fakt veľa odvahy. No náš moderátor Pišta to pekne zorganizoval a tak sme sa mohli tešiť asi aj z nejakého toho rekordu =) v krátkosti: obrovský priestor pred arénou plný ľudí a za pár minút sú všetci spolu na jednej kope a tvoria oooobrovské srdce (úžas, fotky môžete pozrieť aj na www.festa2007.sk ) - pofotené, natočené, takže nech sa páči, dvere do arény sa otvárajú.......

Koncerty, presne to nás v tejto chvíli čakalo. Skvelé koncerty skvelých skupín ako Saleziáni, či poľskej skupiny Leaf. Kto prišiel s dobrými hlasivkami po týchto koncertoch - to tak určite neostalo. Doslova a do písmena určite všetkých boleli hlasivky a tým nemyslím len spevákov, pretože sa spievalo a kričalo ostodušu.

Po dokonalom vybláznení sa blížila 24. hodina, a teda aj slávnostná svätá omša. A to bolo aj znamenie, že sa pomaly končí aj celá Festa, až neuveriteľné.

Ked si teraz tak pospomínam, bol to skutočne úžasný deň strávený spoznávaním nových ľudí, deň plný nových zážitkov a všetkého možného. Moje veľké poďakovanie patrí usporiadateľom tejto akcie (že sa na to dali), Jarkovi, ktorý nás naviedol k tomu, aby sme sa tejto akcie aj zúčastnili, Ivke, ktorá sa o všetko pekne postarala a samozrejme celej našej bande, že sme sa na to predsa len dali a strávili jeden úžasný deň spolu v krásnom meste Poprad.

Veľmi sa teším na ďalšiu akciu Festy a dúfam, že sa na nej zúčastníme možno už vo väčšom počte.....=)

................ešte vždy verím v život po Feste....... a vy???

typ akcie : stretnutie mládeže
autor článku: Zuzana A.
dátum akcie: 29.09.2007
prečítaní: 2561x
K o m e n t � r e :

bola velka sranda kto nebol nepochopi

autor : to nestoji
dátum : 21.10.2007

suhlasim bolo lepsie ako som cakal.....

autor : dojav
dátum : 21.10.2007

Neregistrujem žiadne väčšie problémy so správaním vedúcich osôb v Domke (organizátori, animátori). Ak máte nejaké konkrétne výhrady, napíšte mi na problem@domkaliskova.sk Tam prosím adresujte aj všetku ďalšiu kritiku. Odpoviem každému. Ďakujem.

autor : Jarro
dátum : 31.05.2008

dobre tie problemy ti mozno aj niekto napise aj ked pochybujem ale stale nikto okrem teba sa o tych problemon nedozvie... to ti chcem povedat...preco vsetko zle schovavas a nedaj boh nejaku kritiku hned z tejto stranky vymazes...

autor : sudca:}
dátum : 31.05.2008
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)