04.06.2020
Lenka
- - zajtra - -
Laura
Snaž sa dostať to, čo chceš, ináč budeš nútený mať rád to, čo dostaneš.
..... G. B. Shaw .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Školenie mladých lídrov

Ako sme sa trénovali...alebo kurz mladých lídrov(?)... 

Určite ste si všimli, že sa nám dosť výrazne zmenil animátorský tím. Jasné niežeby sme tých starších poslali do „animátorského“ dôchodku, ale akosi sme vyrástli a začal nás zaujímať aj iný pohľad na Domku a skupinu ľudí v nej.

Malý problém nastal, keď sme zistili, že ešte nemáme ani animátorský kurz a tak ozajstnými animátormi ešte tak úplne nemôžeme byť. Keď tu zrazu prišla pozvánka na tréningový kurz mladých lídrov. Dobrý nápad, nie? :-) Takto podobne zareagoval asi aj Jarko, a rozhodol sa, že sa na tri víkendy zbaví práve nás (mňa, Maja a Rasťa). „No fajn, veď aspoň nejaký začiatok“, povedala som si a súhlasila som, že sa tejto skúšky teda zúčastním. A čo teraz? Môžem len povedať, že to bolo úplne super. :-) Ale len tak v skratke, okey?

Celý kurz sa mal odohrať počas 3 víkendov, z čoho nám však vyšli len dva, ale aj tie boli teda plodné :-) Prvýkrát sme odcestovali do Žiliny vo februári, kedy sme rozvíjali komunikáciu. No áno, komunikácia, to je ľahké, keď sme medzi svojimi, ale...

Celý víkend sme presedeli v chate a fakt tvrdo makali (sčasti aj preto, že dosť nasnežilo), učili sme sa vyjadrovať, používať tie správne slová, vedieť vystupovať pred ľuďmi, no jednoducho - bolo toho neúrekom. Ale bolo to skvelé :-)

Druhý víkend bol úplne o niečom inom. Tu sme totižto spoznávali seba samých ako osobnosti. Rôznymi testami a úlohami sme zisťovali, aké sme povahy, či charaktery. Učili sme sa ako vedieť využiť svoje kladné vlastnosti a zároveň ako formovať tie záporné.

Skutočne, prežiť víkend v spoločnosti (zo začiatku úplne) cudzích ľudí, to sa aj niečo naučíte a najmä nasmejete. To hovorím z vlastnej skúsenosti a som nesmierne rada, že som sa mohla zúčastniť tohto kurzu.

A čo dodať na koniec? Len toľko, nebojme sa nových výziev, tie takmer vždy prinesú len dobré veci a posunú nás niekde ďalej. Možností na rôzne školenia je veľa, stačí si len vybrať a nabrať odvahu....teda, držím palce, istotne to bude super :-)

PS: Toto posledné patrilo najmä vám – animátori!


Školenie mladých lídrov sa uskutočnilo v dňoch 14. - 16. februára 2008 a 11. - 13. apríla 2008 a organizovala ho Rada mládeže Žilinského kraja - www.rmzk.sk

typ akcie : školenie
autor lnku: Zuzana A.
dtum akcie: 11.04.2008
pretan: 1555x
K o m e n t r e :

Veľmi pekný článok Zuzka.

autor : Majo
dtum : 05.05.2008
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)