20.07.2019
Iľja
- - zajtra - -
Daniel
Ten, kto je príliš zamestnaný tým, že robí dobro, nemá čas na to, aby bol dobrý.
..... R. Thákur .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Stretnutie strediskových rád


Toto historicky prvé stretnutie sa konalo na chate neďaleko Modry a pripravilo ho ústredie Domky. Jeho cieľom bolo vytvoriť priestor pre zoznámenie sa, výmenu skúseností, získanie dôležitých informácií a motiváciu do budúcnosti. Totiž väčšinou sa na podobných stretnutiach stretávajú len predsedovia stredísk, a takto mohli aj členovia strediskových rád vystúpiť z kruhu svojho strediska a spoznať Domku aj ako celoslovenskú organizáciu v celej svojej rozmanitosti.

Stretnutie sa začínalo už vo štvrtok 8. mája a trvalo až do nedele 11. mája. Z Liskovej sme do Modry dorazili dvaja – ja a Ivka B. V piatok sme sa spoločne vybrali na výlet – boli sme v Malých Karpatoch na Veľkej Homoli, kde je cca. 20m vysokej rozhľadni, odkiaľ bol pekný výhľad do širokého okolia. Cetou nazad sme prešli aj centrom mesta Modra. Sobota sa zas niesla v znamení workshopov na rôzne zaujímavé témy ( základné info o Domke, propagácia, zahraničie, Škola pre animátorov, účtovníctvo v stredisku). Podvečer nám dvaja saleziáni predstavili sociálne projekty stredísk - v Bratislave Mamateyovej (výjazdy do ulíc petržalského sídliska) a v Bardejove na Poštárke (výchovno-vzdelávacie centrum pre Rómov). V nedeľu sme sa ešte rozprávali o tom, aké úlohy by mala plniť stredisková rada v strediskách Domky zriadených pri saleziánoch, ako aj v tých , ktoré sú zriadené pri saleziánskych spolupracovníkoch.

Počas celého víkendu nechýbali zaujímavé hry na spestrenie ( podľa námetov z kurzu Hra ako prostriedok výchovy, na ktorom sa zúčastnila aj Ivka B.). Tvorivé aktivity, teambuilding, zodpovednosť, no a všadeprítomné vyhodnotenie a hier a diskusia – to boli zdroje inšpirácie aj pre naše stredisko a naše budúce aktivity. No a na jednej z fotiek je aj záber z prípravy na hru Airsoft :-)

A kto sa tohto víkendového stretnutia zúčastnil? Predseda Domky – salezián Pavol Boka, riaditeľka ústredia – Slávka Brigantová, koordinátorka pre strediská – Aďa Mikyšková, ďalší členovia ústredia a zástupcovia strediskových rád z nasledujúcich stredísk: Bratislava Mamateyova, Bratislava Miletičova, Bratislava Trnávka, Ivánka pri Dunaji, Trnava, Lisková, Michalová, Zvolen, Poprad, Prešov, Rožňava a Bardejov.

Myslím, že stretnutie splnilo svoj účel a bolo obohacujúce pre všetkých, ktorí sa ho zúčastnili. Škoda len, že svojich zástupcov nevyslali všetky strediská Domky. Snáď nabudúce :-)

typ akcie : stretnutie mládeže
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 08.05.2008
prečítané: 1459x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)