03.06.2020
Karol├şna
- - zajtra - -
Lenka
Svet patr├ş optimistom, pesimisti s├║ iba div├íci.
..... F. Guilot .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Stretnutie strediskov├Żch r├íd


Toto historicky prv├ę stretnutie sa konalo na chate ne─Ćaleko Modry a pripravilo ho ├║stredie Domky. Jeho cie─żom bolo vytvori┼ą priestor pre zozn├ímenie sa, v├Żmenu sk├║senost├ş, z├şskanie d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş a motiv├íciu do bud├║cnosti. Toti┼ż v├Ą─Ź┼íinou sa na podobn├Żch stretnutiach stret├ívaj├║ len predsedovia stred├şsk, a takto mohli aj ─Źlenovia strediskov├Żch r├íd vyst├║pi┼ą z kruhu svojho strediska a spozna┼ą Domku aj ako celoslovensk├║ organiz├íciu v celej svojej rozmanitosti.

Stretnutie sa za─Ź├şnalo u┼ż vo ┼ítvrtok 8. m├íja a trvalo a┼ż do nedele 11. m├íja. Z Liskovej sme do Modry dorazili dvaja – ja a Ivka B. V piatok sme sa spolo─Źne vybrali na v├Żlet – boli sme v Mal├Żch Karpatoch na Ve─żkej Homoli, kde je cca. 20m vysokej rozh─żadni, odkia─ż bol pekn├Ż v├Żh─żad do ┼íirok├ęho okolia. Cetou nazad sme pre┼íli aj centrom mesta Modra. Sobota sa zas niesla v znamen├ş workshopov na r├┤zne zauj├şmav├ę t├ęmy ( z├íkladn├ę info o Domke, propag├ícia, zahrani─Źie, ┼ákola pre anim├ítorov, ├║─Źtovn├şctvo v stredisku). Podve─Źer n├ím dvaja salezi├íni predstavili soci├ílne projekty stred├şsk - v Bratislave Mamateyovej (v├Żjazdy do ul├şc petr┼żalsk├ęho s├şdliska) a v Bardejove na Po┼ít├írke (v├Żchovno-vzdel├ívacie centrum pre R├│mov). V nede─żu sme sa e┼íte rozpr├ívali o tom, ak├ę ├║lohy by mala plni┼ą strediskov├í rada v stredisk├ích Domky zriaden├Żch pri salezi├ínoch, ako aj v t├Żch , ktor├ę s├║ zriaden├ę pri salezi├ínskych spolupracovn├şkoch.

Po─Źas cel├ęho v├şkendu nech├Żbali zauj├şmav├ę hry na spestrenie ( pod─ża n├ímetov z kurzu Hra ako prostriedok v├Żchovy, na ktorom sa z├║─Źastnila aj Ivka B.). Tvoriv├ę aktivity, teambuilding, zodpovednos┼ą, no a v┼íadepr├ştomn├ę vyhodnotenie a hier a diskusia – to boli zdroje in┼ípir├ície aj pre na┼íe stredisko a na┼íe bud├║ce aktivity. No a na jednej z fotiek je aj z├íber z pr├şpravy na hru Airsoft :-)

A kto sa tohto v├şkendov├ęho stretnutia z├║─Źastnil? Predseda Domky – salezi├ín Pavol Boka, riadite─żka ├║stredia – Sl├ívka Brigantov├í, koordin├ítorka pre stredisk├í – A─Ća Miky┼íkov├í, ─Ćal┼í├ş ─Źlenovia ├║stredia a z├ístupcovia strediskov├Żch r├íd z nasleduj├║cich stred├şsk: Bratislava Mamateyova, Bratislava Mileti─Źova, Bratislava Trn├ívka, Iv├ínka pri Dunaji, Trnava, Liskov├í, Michalov├í, Zvolen, Poprad, Pre┼íov, Ro┼ż┼łava a Bardejov.

Mysl├şm, ┼że stretnutie splnilo svoj ├║─Źel a bolo obohacuj├║ce pre v┼íetk├Żch, ktor├ş sa ho z├║─Źastnili. ┼ákoda len, ┼że svojich z├ístupcov nevyslali v┼íetky stredisk├í Domky. Sn├í─Ć nabud├║ce :-)

typ akcie : stretnutie ml├íde┼że
autor Ŕlßnku: Jaroslav T. ml.
dßtum akcie: 08.05.2008
preŔÝtanÚ: 1743x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)