18.07.2019
Kamila
- - zajtra - -
Dušana
Lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Kurz ľudskosti a tvorivosti


„Zákon nezmení srdce, ale zastaví tých, ktorí žiadne nemajú. Vychovávajme srdcom, aby sa rozvíjal život mladých ľudí, najmä tých znevýhodnených, a to tým, že sa budeme zasadzovať za ich práva. Boh nestavia mosty, ale dáva ruky ľuďom, aby ich stavali. Mosty dlhé tisíce kilometrov začínajú pevným rozhodnutím pridať sa k stavaniu.“

Od 28. júla do 8. augusta 2008 sa v Žiline štyridsať mladých ľudí a mládežníckych pracovníkov z celého Slovenska pridalo k „stavaniu mostov“ úspešným absolvovaním kurzov s netradičnou náplňou.

„Poslaním kurzov bolo osvojiť si a naučiť sa pracovať so základnými poznatkami a aktivitami z Manuálu pre výchovu mládeže k ľudským právam s názvom KOMPAS. Účastníci mali zároveň možnosť rozvinúť svoje zručnosti v oblasti techník kreatívnej tvorivosti, ktoré napomáhajú k lepšiemu pochopeniu úcty a tolerancie k originálnosti každého človeka, k jeho potrebám, snom a túžbam,“ informovala predsedníčka Rady mládeže Žilinského kraja Darina Čierniková.

Absolventi kurzov budú využívať ako mládežnícki lídri a odborní pracovníci nové poznatky a zručnosti vo svojich mládežníckych organizáciách a školských zariadeniach, kde počas celého roka pôsobia.

Organizátorom tohto vzdelávacieho podujatia bola Rada mládeže Žilinského kraja. Podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva školstva SR.

(podľa tlačovej správy RMŽK)


No a na tomto podujatí nechýbali ani zástupkyne našej liskovskej Domky. Zúčastnili sa ho totiž Veronika Timková a Alexandra Kubalová. Jedna z tvorivých aktivít, ktoré sa počas kurzu naučili, sa už stihla objaviť aj v programe tábora.

Dievčatá si z kurzu odniesli veľa zaujímavých nápadov a zážitkov, a dúfam, že ich budú postupne odovzdávať ďalším a ďalším...

typ akcie : školenie
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 28.07.2008
prečítané: 1318x
K o m e n t á r e :

paraaaaaaaaaaadne...:):):)

autor : Veronika
dátum : 26.08.2008

bz bz...:D:D:D

autor : matisek
dátum : 27.08.2008
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)