04.06.2020
Lenka
- - zajtra - -
Laura
Veď všetko je vaše: či Pavol alebo Apollo, Kéfas, svet, život i smrť, prítomnosť aj budúcnosť – všetko je vaše, ale vy ste Kristovi a Kristus Boží.
..... sv. Pavol .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Škola pre animátorov - chlapci


Ahojte milí domkári, mojou úlohou je, aby som Vás oboznámil s programom chlapčenských animátorov cez víkend 17.-19. októbra. Takže ja /Rastík/ a Majko sme sa zúčastnili kurzu Školy pre animátorov.

Ale poďme pekne od začiatku. Od nášho predsedu sme sa dozvedeli o možnosti zúčastnenia sa kurzu. Úprimne Vám poviem/napíšem, bolo to pre mňa ťažké rozhodnutie, či sa dám na to, a budem chodiť 3 roky na 2 školenia ročne. Dobrí z matematiky, alebo skôr tí, čo pochopili moje vysvetlenie došli k záveru, že to je spolu 6 kurzov. Nuž spomenul som si, ako Vás mám rád a čo pre Vás neurobím :) Tak rozhodnutí, plní očakávania a statočne nabalení sme nasadli na vlak smer Krompachy. Cesta bola dlhááááá, aspoň ju skrátili spomienky na posledný vydarený tábor :)

Vystúpením z vlaku sa objavila nová, celkom zaujímavá, aj dosť podstatná myšlienka. Kde je turistická ubytovňa? /naše bydlisko na víkend/. No chlapci Liskovci sa vo svete nestratili. Vďaka komunikačným schopnostiam môjho spoločníka sme sa rýchlo zorientovali a vykročili rezkým krokom za našim cieľom. Pomerne rýchlo sme sa dostavili na ubytovňu. Tam nás pekne privítali a ubytovali.

Celý kurz sa začal večerou. Po večeri sme sa pekne zoznámili a začali sme s poznávaním tajomstva kresťanstva. Celý víkend nám tam spríjemňovali 4 školitelia, ktorí zaujímavým a pestrým podávaním témy nás veľa naučili a zasvätili do tajov aj z tej kresťanskej stránky. No aby to neostalo len pri teórii, tak sme si zahrali pár nových, zábavných hier. Ako napríklad, Obor trpaslík had ( tí čo boli na športovom dni, vedia o čo tu beží :), ukrajinský slon, alebo nočnú hru vylodenie v Normandii. Stavali sme aj ľudské pyramídy, a nedá mi to sa nepochváliť, že jediná skupina, ktorá postavila pyramídu, bola skupinka, kde sme spolu s Majkom boli členmi.

V nedeľu sa celý kurz skončil – samozrejme, čím iným ako jedlom (obedom). Pekne sme po sebe poupratovali, poďakovali a vybrali sa naspäť na milovaný Liptov. Trošku teraz zmením tému. Ale nedá mi to, aby som to nenapísal. Chlapcov z Liskovej veľmi zaujal východniarsky dialekt. Naučili sme sa nové pestré slová, no a tie, ktoré boli ťažšie, sme si pekne zapísali na papier. Ak niekto chce nahliadnuť do papiera, stačí Majka poprosiť, rád Vám ho požičia.

No teraz späť ku kurzu. Asi sa niekomu bude zdať, že môj opis kurzu a ostatných aktivít s tým súvisiacimi je pomerne stručný, verte mi, bolo to mojim úmyslom. Spravil som to pre určité zachovanie tajomstva tohto kurzu. Ak by som to teraz všetko vypísal, všetko podrobne, tak o rok by nemalo cenu tam posielať ďalších mladších animatorov. A ja by som bol rád, keby mali aj ďalší takúto peknú skúsenosť a zároveň vyzývam chlapcov domkárov - zapájajte sa buďte aktívni a bude určite aj Vám ponúknutá šanca. Moje pocity z kurzu sú len a len pozitívne a neľutujem, že som sa rozhodol pre prihlásenie do kurzu. A teším sa na jar na ďalší.

typ akcie : školenie
autor lnku: Rastislav H.
dtum akcie: 17.10.2008
pretan: 1637x
K o m e n t r e :

Ja možem s Rastíkom len súhlasiť bolo tam naozaj skvele. Rastík výborný článok a už sa teším na našu dalšiu spoluprácu v kurze, ale aj mimo neho:)

autor : Majo
dtum : 05.11.2008

na paradu..:)

autor : janča
dtum : 10.11.2008

tiche zavidenie...

autor : vasa verca...:):):)
dtum : 15.11.2008
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)