20.07.2019
Iľja
- - zajtra - -
Daniel
A som si istý, že ani smrť, ani život, ani anjeli, ani kniežatstvá, ani prítomnosť, ani budúcnosť, ani mocnosti, ani výška, ani hĺbka, ani nijaké iné stvorenie nás nebude môcť odlúčiť od Božej lásky, ktorá je v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Zber známok


V októbri sa naše myšlienky krútia viac okolo misíí. Aspoň by sa mali.... Spomeňte si aj na misionára, indické sestričky u nás 19. októbra. Misie potrebujú stále pomoc.

Niektorí nelenili a možno sa bude niekde v Afrike zeleniť. Do nášho októbrového zberu sa zapojilo niekoľko anonymných dobrých ľudí, ktorí dali známky do krabíc v predsieňach kostola. Okrem toho bola vyhlásená aj súťaž o najaktívnejšieho zberateľa. Kto z detí mal záujem, mohol odovzdať známky na prerátanie a zaznačenie svojmu animátorovi alebo mne.

Bolo to celkom jednoduché – stačilo len vystrihovať poštové známky z obálok a z pohľadníc. Ak je známka neporušená, môže sa po spracovaní speňažiť.

Do súťaže sa zaangažovalo len (ne)pár súťažiacich. Medzi nimi zahviezdil Matúš D. Za usilovnosť vo vystrihovaní bol ocenený aj Braňo K., teda jeho ratolesti a Jakub zo stretka pre 3. a 4. ročník. Všetkým, ktorí prispeli svojou čiastkou, patrí veľká vďaka.

Na misie je možné darovať okrem peňazí ešte aj okuliare, lieky, hračky..., alebo urobiť predajný jarmok – predávať výrobky a výťažok poslať na misie. Ak si pamätáte, kupovali sme si medovníkové srdiečka, z ktorých išiel výťažok pre hladujúcich na Haiti. Naše vyzbierané známky pôjdu do rúk misionárom pallotínom, ktorí majú svojich spolubratov v misijných územiach.

typ akcie : iné
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 31.10.2008
prečítané: 1425x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)