25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Je ľahšie Božiu vôľu plniť ako spoznať.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Akcia Animátor


Prvý októbrový víkend (2. - 4. októbra 2009) bol v diároch mnohým animátorov Slovenska zarezervovaný, a v ňom veľkými písmenami napísané AA09. Tajomné stretnutie s ešte tajomnejším názvom. Teraz prišiel čas vám odhaliť tajomstvo, prečo sa vám liskovskí animátori v tento víkend nemohli venovať.

Čo znamená táto tajomná skratka AA09? Pod touto skratkou vás môže napadnúť množstvo slovných spojení, ale len jediné je správne – „Akcia Animátor 2009“ s podtitulom „Idem ja!“.

A čo je Akcia Animátor? Celoslovenské stretnutie animátorov – dobrovoľníkov zo saleziánskych stredísk z celého Slovenska. Toto podujatie bolo súčasťou slovenských osláv 150. výročia založenia saleziánskej spoločnosti, no hlavne poďakovaním animátorom za ich ochotu pomôcť, za všetok čas obetovaný mladým a množstvo ďalších vecí.

Skúste si len tak tipnúť, koľko animátorov sa na tejto akcií stretlo. Poradím vám, nie je to malé číslo. Stretlo sa nás okolo 800 aktívnych animátorov z celého Slovenska. Mňa osobne toto číslo veľmi prekvapilo a zároveň potešilo, pretože som neverila, že na Slovensku máme až toľko aktívnych animátorov.

AA09 sa odohrávala v našom hlavnom meste v Bratislave. Bratislava nás prijala veľmi prekvapivo, pretože sa tu našlo okolo 300 rodín ochotných ubytovať úplne neznámych ľudí. Ďakujeme!!!

Ako prebiehala táto akcia? Pracovali sme v tímoch zložených z animátorov z rôznych stredísk. Bratislava bola z nás dosť v šoku, lebo v uliciach už dlho nevideli také množstvo mladých spolu s rehoľnými sestričkami. Myslím, že najväčším šokom bola jedna naša úloha, ktorú sme mali splniť ako skupinka a to ľahnúť si na najfrekventovanejšiu ulicu a urobiť lavínový smiech (čo by neurobil šialený animátor, aby bola zábava…). Mali sme pestrý program rôzneho druhu od akčných aktivít v meste (napr. fotenie sa s nič netušiacim policajtom) až po divadlo v PKO (Mníšky 2 - Milionárky).

Asi prvý krát niekto pripravil niečo také veľké pre animátorov a my sme za to vďační, veď vďaka tejto akcií sme si užili množstvo zábavy, no hlavne sme spoznali skvelých ľudí a duchovne sme sa posilnili na našej animátorskej ceste.

typ akcie : stretnutie mládeže
autor článku: Zuzana M.
dátum akcie: 02.10.2009
prečítaní: 3084x
K o m e n t � r e :

bolo super stalo to za to...a BUFNI si:D

autor : matej
dátum : 13.10.2009
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)