14.11.2019
Irma
- - zajtra - -
Leopold
Keby sme každý rok vykorenili čo len jednu svoju chybu, skoro by z nás boli ľudia dokonalí.
..... Kempenský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Dobrá novina


Jubilejný 15. ročník Dobrej Noviny sa opäť niesol v znamení krásnych a úsmevných zážitkov a pocitov. Opäť sa dobrovoľne zapojilo dosť detí na to, aby mohli, no predovšetkým chceli, priniesť do rodín požehnanú zvesť o Narodení Božieho Dieťatka a zároveň niesť aj pozdrav detí, mladých, ľudí z ďalekej a pritom tak blízkej :) Afriky.

Svojho žezla :) sa chopili vedúci skupiniek, ktorým patrí vďaka za prípravu a vedenie detí. Jeden by neveril, ale dvaja áno :), že deti oprášili naučené básničky a pesničky. No našli sa aj takí, ktorí do svojho repertoára a k umeleckému prednesu pridali novú básničku. Stretávanie detí a ich príprava prebiehali niekoľko týždňov pred samotným koledovaním, ktoré so sebou prináša sviatok sv. Štefana.

V tento deň už od rannej sv. omše túžobne očakávame na hodinu "H", kedy prijmeme od nášho duchovného otca požehnanie a hurá s radosťou do ulíc našej obce. Ešte prezradím, že pred samotným požehnaním odporúčam vidieť deti a vedúcich pri posledných prípravách a úpravách. Včelí úľ, to je nič. Chaos, stres, panika :). Ešte, že nás vždy súri ZO, že? :)

Tak sa od 14. 00 hodiny rozozvučali zvončeky na rúčkach malých koledníkov a už bolo počuť zo všetkých svetových strán pieseň "Zvestujeme Dobrú Novinu..."

Pane, ďakujeme za tento nádherne požehnaný projekt. Ďakujeme za otvorené srdcia ľudí, rodín, jednotlivcov...Ďakujeme, že opäť neváhali a s láskou otvorili svoje príbytky. Ďakujeme za každého jedného z nich, za samotných koledníkov, dobrovoľníkov, všetkých ľudí...Ďakujeme za každý dar, nielen ten finančný, ale predovšetkým za ten, ktorý si nám vložil do sŕdc aj cez koledovanie.

V tomto ročníku sme vykoledovali 1396,34€ a 1309 Sk. Spolu sme teda vykoledovali 1439,79€ (43 375,11 Sk).

typ akcie : koledovanie
autor článku: Zuzana N.
dátum akcie: 26.12.2009
prečítané: 1573x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)