21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Viesť znamená slúžiť, nič viac a nič menej.
..... J. Adair .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Tehlička pre Afriku


Počas pôstu prebehlo u nás pár misijných stretiek, ktoré sa venovali Afrike. Vďaka nim pribudol v klubovni aj model africkej dedinky.

Rozhodli sme sa urobiť vo farnosti aj zbierku na podporu studní v Afrike. Pre spestrenie zbierky pripravili dievčatá po večeroch medovníčky v tvare tehličky, na ktorých boli nakreslené kvapky vody alebo modré vlnky, alebo boli označené značkou H2O. Upiekli, vyzdobili a zabalili sme vyše 200 sladkých tehličiek.

Za deň zbierky bol vybratý piatok 1.4. 2011, za miesto - kostol. V pôste sa modlievame krížové cesty, a tak sa aj krížová cesta niesla v africkom duchu. Krížovú cestu s názvom Krížová cesta v Afrike dnes sme našli na internete. Keďže sa nám zapáčila, preložili sme si ju z angličtiny. Tu priložila svoj rozum k dielu Zuzka, ktorá sa často pohybuje v anglických kruhoch. Podľa uvedených informácií jej autorom bol salezián Sahaya G. Selvam SDB z Tanzánie. Krížovú sme obetovali za pokoj v Afrike, pretože akurát v týchto časoch počúvame v správach o veľkých vzburách a stratách životov v rôznych afrických štátoch.

Po krížovej ceste nasledovala prezentácia o projekte Tehlička a druhá prezentácia o potrebe vody na čiernom kontinente. Ich spracovanie a predvedenie vyšlo z počítačovej dielne Števka T.

Peniaze sa dávali do pokladničky farebného tukana, ktorý stál na stolíku vzadu v kostole, pri ňom ležali letáky o Tehličke a medovníky pre darcov. Kto si zabudol peniaze, mal možnosť prispieť ešte v sobotu alebo v nedeľu. Nakoniec sme zo zbierky darovali 417 Eur.

Kto by ešte chcel prispieť, je to možné zaslaním SMS v tvare DMS TEHLICKA na číslo 877 do 15.mája 2011, alebo na účet 262 085 2641/1100 Tatra banka. Viac na www.savio.sk.

Pán Ježiš hovoril: „Bol som smädný a dali ste mi piť.“ (Lk 25,35) Sme radi, že sme mohli Pánovi Ježišovi v smädných Afričanoch poslať niekoľko kvapiek vody do Afriky. Všetkým darcom, organizátorom a propagátorom patrí za to vďaka.

typ akcie : iné
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 01.04.2011
prečítané: 1465x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)