21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Čas je to, čo najviac chceme, ale bohužiaľ to, čo najhoršie využívame.
..... W. Penn .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Stredisková škola pre animátorov 1

Je pondelok dopoludnia, sedím vo vlaku do Bratislavy, pozorujem ubiehajúcu krajinu, no moje myšlienky sa vracajú k uplynulému víkendu. Spolu s liskovskými animátormi som ho strávila v Bobrovci na 1.časti animátorského kurzu.

Bolo to asi pred rokom, keď som sa vďaka Úsvitu a vstupu do skupinky Mravcožrútov stala aktívnejšou členkou vašej (našej) Domky. A teraz som veľmi rada, že som opäť mohla prežiť krásny čas v tomto spoločenstve.

Aj vy ostatní asi chcete vedieť, ako sme sa mali, však? Všetko sa to začalo v piatok 2.12.2011 popoludní. Vlakom sme sa doviezli do Liptovského Mikuláša, tam sme boli na svätej omši. Potom sme šli autobusom do Bobrovca, kde nás čakala večera. Posilnení na tele i na duchu sme sa mohli vrhnúť do hlavnej témy nášho kurzu, kde sme sa snažili pouvažovať nad tým, ako trávime náš voľný čas. Čomu, ako dlho a prečo sa venujeme. Večer sa niesol v znamení rôznych hier.

V sobotu dopoludnia sme pokračovali v začatej téme a snažili sme sa určiť si priority nášho života. Popoludňajší blok bol zameraný na zhodnotenie našej témy, porozprávali sme sa o tohtoročnom Úsvite a účastníci Školy pre animátorov nám porozprávali, ako sa mali. Večer k nám zavítala návšteva z Ústredia Domky a s nimi saleziánsky kňaz Peťo Figeľ, ktorý s nami ostal. Náš „hlavný“ sobotný program sme teda mohli zakončiť svätou omšou. Nemyslite si ale, že sme celý deň len uvažovali nad rôznymi vecami a rozoberali ich :). Mali sme dostatok času na všelijaké hry, pri ktorých sme sa zabavili, zasmiali a oddýchli si.

Nedeľu sme opäť začali spoločnou modlitbou a raňajkami. Potom nasledovala duchovná obnova s témou Modlitba a prekážky v modlitbe. Pracovali sme v skupinkách, vypočuli si od Figiho krátku prednášku a potom sme mali čas ticha na premýšľanie. Vyvrcholením bola svätá omša a po nej obed. Po obede sme sa museli rýchlo pobaliť a vydali sme sa na cestu domov.

Celý víkend ubehol veľmi rýchlo aj napriek tomu, že sme veľa nespali :). Čas však nezastavíme, no myslím, že sme každú chvíľu využili zmysluplne. Bol priestor na vážnejšie i duchovné témy. A taktiež na množstvo hier. Som vďačná, že môžem byť súčasťou tohto spoločenstva. Vládla medzi nami uvoľnená, príjemná, rodinná a veselá atmosféra. Cítila som sa naozaj veľmi dobre!

Verím, že na ďalšom kurze, ktorý sa chystá na jar, sa stretneme aspoň v takomto počte a opäť prežijeme krásne chvíle. Už teraz sa teším!

typ akcie : školenie
autor článku: Nika I.
dátum akcie: 02.12.2011
prečítané: 1176x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)