21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Vieme, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré...
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Predvianočný deviatnik


Ako to už posledné roky býva, aj tento rok sa stretlo desať rodín, ktoré sa chcú aj takto pripraviť na blížiace sa Vianočné sviatky. Hlavnou myšlienkou tejto duchovnej akcie je, symbolicky, prostredníctvom obrazu, poskytnúť Svätej Rodine prístrešie, ktoré sa im v Betleheme nenašlo. Každý rok je sprevádzaný nejakým úmyslom, modlitebnou obetou – ako spoločnou, tak aj súkromnou.

Posledný deň pred Štedrým dňom táto púť končí – v danej rodine má prístrešie Svätá Rodina počas celého roka – tento rok sme teda začínali u Chovanov a postupne sme putovali do Timkov, Kubalov (teta Anka), Lesákov (Miloš), Strakov, Holomáňov, Daňov, Kubalov (ujo Alino), Kubalov (ujo Paľo).

Nakoniec púť skončila u Šrobárov (ujo Milan), ktorých bude svojou symbolickou fyzickou prítomnosťou počas nasledujúceho roka Svätá Rodina sprevádzať.

Na záver menšia výzva pre ostatných. Ak máte záujem zdieľať toto spoločenstvo, budeme radi, keď sa pripoja aj ďalšie rodiny, alebo len jednotlivci, ktorí majú záujem pripojiť sa k modlitbe. Či už len prítomnosťou počas stretnutí.

typ akcie : pobožnosť
autor článku: Alexandra K.
dátum akcie: 15.12.2011
prečítané: 1157x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)