21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Veď všetko je vaše: či Pavol alebo Apollo, Kéfas, svet, život i smrť, prítomnosť aj budúcnosť – všetko je vaše, ale vy ste Kristovi a Kristus Boží.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jasličková pobožnosť


Blížil sa koniec roka a s ním aj Vianoce. Tento rok boli o niečo inšie ako tie predošlé. Líšili sa už len tým, že namiesto jasličkovej pobožnosti mala byť adorácia. Pôvodné plány zneli: mladí pomôžu s adoráciou a deti do toho budú spievať. Všetko tak vlastne aj bolo až na jedno maličké zistenie týždeň pred Vianocami. Z tohto maličkého zistenia vzišla myšlienka jasličkovej pobožnosti, z nej tesne pred Vianocami ukrutne krátke nácviky a nakoniec samotné vystúpenie. Jasličková sa mohla začať. Potrebovali sme ešte jedno stretko, kde sme všetko docvičili a Vianoce mohli prísť aj do našich sŕdc. Keď prišiel deň „D“, začali sa nás zmocňovať trémy, ale nenašlo sa nič, čo by sa nedalo zvládnuť ľavou zadnou. A o čom to tento rok bolo?

Hlavnou postavou bola ovečka Rebeka, ktorá rozprávala svoj príbeh. Na svojej ceste za novonarodeným Ježišom stretala húfy zvieratiek. Z každého stretnutia si odniesla niečo múdre a poučné do svojho života a tým objavila aj samotnú Božiu lásku v sebe. Takto zrodená pre Božiu lásku došla úmornou cestou až ku samotnému Ježišovi a plná radosti rozhodla sa rozprávať o Ježišovi každému, koho stretla.

Odohralo sa, odspievalo a každý sme sa pobrali domov k našim rodinám. A samozrejme, všetci sme mali krásne Vianoce.

typ akcie : pobožnosť
autor článku: Zuzana A.
dátum akcie: 25.12.2011
prečítané: 1146x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)