31.10.2020
Aurélia
- - zajtra - -
Denisa
Bez Božieho požehnania, márne naše namáhania.
..... slovenská ľudová múdrosť .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jasličková pobožnosť


Začiatkom adventu prišli ku nám klasické prípravy na Vianoce. Plánovanie pečenia XY druhov koláčov, upratovanie a zdobenie našich domovov a v neposlednom rade naša vnútorná príprava.

Avšak, ako blesk z jasného neba prišla správa o jasličkovej pobožnosti. Všetci členovia spevokolu nejako nevnímali, že ak chceme mať pekné a typické Vianoce pre našu farnosť mali by sme začať s prípravami. Naša úžasná vedúca nám to však pripomenula a po všetkých malých patáliách sme to nakoniec zvládli, napriek časovej tiesni a skoro pretečenému poháru našich nervov.

Rozdelili sme si texty (samozrejme, že bol problém s pamäťou), stretli sme sa na skúškach, ktoré sme mohli spočítať na prstoch jednej ruky , no keďže sú naše schopnosti nepriamo úmerné našej snahe, výsledok dopadol nad naše očakávania a potešili sme všetkých, ktorí sa na nás prišli pozrieť.

Čo sa však vymykalo z každoročných zvykov, bola samotná príprava kostýmov a rekvizít. Okrem toho, že sme do kostola doniesli polovicu našich domov a oblečenia, v hlave Denky sa zrodil nápad, ktorý bol naozaj bravúrny. A to, zorganizovať prespávačku a do hodiny, keď si noc s dňom ruku podáva, pripraviť všetky potrebné veci.

A o čom to tento rok bolo? Krásny a krátky príbeh premeny zlého a veľkého zbojníka, ktorému malý pastierik ukázal ako byť milým a vľúdnym k ľuďom okolo nás, pretože nie je dôležité, aby všetci videli, čo robíme. Hlavne aby naši blízki vedeli, že aj v malých veciach sa skrývajú veľké veci. :)

typ akcie : pobožnosť
autor článku: Katarína A.
dátum akcie: 25.12.2014
prečítaní: 1487x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)