19.04.2019
Jela
- - zajtra - -
Marcel
Kto sa vzdiali od Boha, neuniká jeho moci, vymyká sa len z jeho lásky.
..... Newman .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Dobrá Novina

Tradície sú na to, aby sa dodržiavali, a pre nás sa Dobrá novina stala jednou z nich. Už po 22. krát sme sa zapojili do tejto dobročinnej akcie. Tento rok sme zbierali peniaze pre viaceré projekty, no hlavnou myšlienkou bola záchrana života. Dvadsiaty tretí ročník bol zameraný na pomoc Etiópií, krajine, ktorá je sužovaná suchom a obyvatelia môžu pestovať plodiny len na políčkach so zavlažovaním, čo im výrazne komplikuje život. Spomínaná oblasť je ťažko dostupná a jediná možnosť, ako sa dostať k obyvateľom, ktorí potrebujú pomoc, je veľmi náročná. Domáci však boj s týmito ťažkými podmienkami nevzdávajú a cestu, po ktorej môžu jazdiť autá, vytesali do kameňa.

Hlavnou témou tohtoročného koledovania bola teda "Cesta k životu", cez ktorú sme chceli podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí to potrebujú, no hlavne matkám, ktoré potrebujú pomoc pri pôrode. Naša cesta k tomuto ročníku Dobrej noviny začala prvú adventnú nedeľu, kedy sa stretlo 47 koledníkov na čele s 12 animátormi. Skupinky sa svedomito pripravovali počas celého adventu a na sviatok svätého Štefana vyrazili do ulíc obce.

Koledníci navštívili približne 50 domácností, do ktorých priniesli dobrú zvesť. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí koledníkov prijali, tým, čo Dobrú novinu podporili aj inak ako finančným spôsobom, samotným koledníkom a v neposlednom rade Tomu, ktorý drží ochrannú ruku nad týmto projektom.

typ akcie : koledovanie
autor článku: Katarína A.
dátum akcie: 26.12.2017
prečítané: 599x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)