17.06.2019
Adolf
- - zajtra - -
Vratislav
Ale keď vo vás prebýva Duch toho, ktorý vzkriesil Ježiša z mŕtvych, potom ten, čo vykriesil z mŕtvych Krista, oživí aj vaše smrteľné telá skrze svojho Ducha, ktorý prebýva vo vás.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Duchovné cvičenia

V jedno pekné štvrtkové poobedie (7.6.2018) sme sa vybrali na spoločné duchovné cvičenia do Ludrovej. Rozhodli sme sa ubytovať na priváte Salatín, ktorý už viacerí naši domkári poznajú z iných akcií a vyhovuje nám. Duchovné cvičenia sa tento rok nedelili na starších a mladších, a preto sme ich strávili spoločne v počte 13 domkárov a 1 saleziánsky kňaz :). Náš duchovný vodca, ktorý nás sprevádzal tohtoročnými duchovnými cvičeniami, bol vedúci Domky a Festivalu Lumen don Ján Holubčík.

Program na jednotlivé dni bol rozdelený do blokov, kde sme si vypočuli povzbudivé prednášky. Súčasťou boli, samozrejme, aj ústrania, ktoré sme strávili v tichosti a osamote. Pre niektorých z nás to bola poriadna výzva :). Každý deň sme mávali aj svätú omšu spolu s adoráciou. Na to, aby sme zvládli prežiť dobre duchovné cvičenia sme sa museli postarať aj o svoje hladné žalúdky, preto sme si rozdelili prípravu jedla ráno a večer. Obedy sme mali dovezené, aby sme ušetrili čas a mohli sa viac venovať duchovným veciam. Chvíľky, kedy sme jedli, boli využité na počúvanie prednášok od Maxa Kašparu.

Mňa osobne veľmi oslovil náš saleziánsky kňaz don Jano, lebo mal veľmi pútavé a povzbudivé bloky zamerané napr. na výber povolania, na vzťahy, blok o hriechu, odvahe vykročiť s Kristom, na rôzne typy príbehov ľudí s príkladom života žitého s Kristom a hlavne na evanjelium podľa Matúša. Celkovo hodnotím naše duchovné cvičenia veľmi pozitívne :). Poslednú noc sme sa pred záverečnou adoráciou aj pozdieľali, kde sme si každý vybrali svoje citáty, myšlienky z prednášok, ktoré nás oslovili a zhodnotili celkovo duchovné cvičenia a svoj duchovný rast počas nich. Posledný deň sme ukončili duchovné cvičenia nedeľnou svätou omšou a záverečnou prednáškou. Potom nasledovalo spoločné upratovanie a po ňom sme sa vybrali domov.

Verím, že všetci odchádzali obohatení a tešia sa na budúcoročné duchovné cvičenia :).

typ akcie : duchovná obnova
autor článku: Martin F.
dátum akcie: 07.06.2018
prečítané: 342x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)