05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozef├şna
Na to, aby sme do┼íli k prame┼łom, treba pl├íva┼ą proti pr├║du.
..... S. J. Lec .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Duchovn├ę cvi─Źenia

V jedno pekn├ę ┼ítvrtkov├ę poobedie (7.6.2018) sme sa vybrali na spolo─Źn├ę duchovn├ę cvi─Źenia do Ludrovej. Rozhodli sme sa ubytova┼ą na priv├íte Salat├şn, ktor├Ż u┼ż viacer├ş na┼íi domk├íri poznaj├║ z in├Żch akci├ş a vyhovuje n├ím. Duchovn├ę cvi─Źenia sa tento rok nedelili na star┼í├şch a mlad┼í├şch, a preto sme ich str├ívili spolo─Źne v po─Źte 13 domk├írov a 1 salezi├ínsky k┼łaz :). N├í┼í duchovn├Ż vodca, ktor├Ż n├ís sprev├ídzal tohtoro─Źn├Żmi duchovn├Żmi cvi─Źeniami, bol ved├║ci Domky a Festivalu Lumen don J├ín Holub─Ź├şk.

Program na jednotliv├ę dni bol rozdelen├Ż do blokov, kde sme si vypo─Źuli povzbudiv├ę predn├í┼íky. S├║─Źas┼ąou boli, samozrejme, aj ├║strania, ktor├ę sme str├ívili v tichosti a osamote. Pre niektor├Żch z n├ís to bola poriadna v├Żzva :). Ka┼żd├Ż de┼ł sme m├ívali aj sv├Ąt├║ om┼íu spolu s ador├íciou. Na to, aby sme zvl├ídli pre┼żi┼ą dobre duchovn├ę cvi─Źenia sme sa museli postara┼ą aj o svoje hladn├ę ┼żal├║dky, preto sme si rozdelili pr├şpravu jedla r├íno a ve─Źer. Obedy sme mali dovezen├ę, aby sme u┼íetrili ─Źas a mohli sa viac venova┼ą duchovn├Żm veciam. Chv├ş─żky, kedy sme jedli, boli vyu┼żit├ę na po─Ź├║vanie predn├í┼íok od Maxa Ka┼íparu.

M┼ła osobne ve─żmi oslovil n├í┼í salezi├ínsky k┼łaz don Jano, lebo mal ve─żmi p├║tav├ę a povzbudiv├ę bloky zameran├ę napr. na v├Żber povolania, na vz┼ąahy, blok o hriechu, odvahe vykro─Źi┼ą s Kristom, na r├┤zne typy pr├şbehov ─żud├ş s pr├şkladom ┼żivota ┼żit├ęho s Kristom a hlavne na evanjelium pod─ża Mat├║┼ía. Celkovo hodnot├şm na┼íe duchovn├ę cvi─Źenia ve─żmi pozit├şvne :). Posledn├║ noc sme sa pred z├ívere─Źnou ador├íciou aj pozdie─żali, kde sme si ka┼żd├Ż vybrali svoje cit├íty, my┼ílienky z predn├í┼íok, ktor├ę n├ís oslovili a zhodnotili celkovo duchovn├ę cvi─Źenia a svoj duchovn├Ż rast po─Źas nich. Posledn├Ż de┼ł sme ukon─Źili duchovn├ę cvi─Źenia nede─żnou sv├Ątou om┼íou a z├ívere─Źnou predn├í┼íkou. Potom nasledovalo spolo─Źn├ę upratovanie a po ┼łom sme sa vybrali domov.

Ver├şm, ┼że v┼íetci odch├ídzali obohaten├ş a te┼íia sa na bud├║coro─Źn├ę duchovn├ę cvi─Źenia :).

typ akcie : duchovná obnova
autor Ŕlßnku: Martin F.
dßtum akcie: 07.06.2018
preŔÝtanÚ: 774x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)