17.02.2020
Miloslava
- - zajtra - -
Jaromír
Všetok čas, ktorý nie je naplnený láskou, je stratený čas.
..... T. Tasso .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Animátorská víkendovka

Dňa 15. - 17. marca sme sa ako domkárski animátori vybrali na víkendovku do Turíka.

Čakalo nás veľa aktivít a začali sme úvodom, v ktorom sme sa spoznávali prostredníctvom aktivity "vláčik". Vybrali sme si človeka, o ktorom si myslíme, že ho až tak dobre nepoznáme, a v priebehu piatich minút sme sa mali rozprávať na určité témy. Na ukončenie prvého dňa sme sa najedli, pomodlili a zahrali nejaké spoločenské hry.

Ráno na ďalší deň sme mali nečakane raňajky a čakal prvý blok, ktorý sa týkal našej liskovskej Domky. Podostávali sme otázky a na veľký plagát sme písali odpovede. Boli rôzne otázky o tom, čo sa nám na našej Domke páči, nepáči a čo by sme zmenili. Nakoniec sme to prezentovali v skupinkách a rozoberali to dopodrobna. Medzi obedom sme mali voľno, ktoré sme strávili hraním sa hier, spaním, učením sa do školy alebo len leňošením na izbách.

V druhom poobedňajšom bloku sme sa dozvedeli niečo nové o animátorstve a ako to celé funguje. Popri tom sme hrali menšie aktivitky, ktoré nás, samozrejme, bavili. Nasledovala večera a po nej nám Dena predstavila pikošku o tom, že si pre nás pripravili pravidelné mládežnícke stretko. Na koniec celého dňa sme opäť hrali zábavné hry, po ktorých nasledovala večerná modlitba.

V nedeľu nás čakali posledné raňajky a aj posledný blok, kde sme si predstavili animátorské akcie ako je napríklad ŠPA, ZAK, AABB a podobne. Počas celého víkendu sme mohli do vázy hádzať papieriky s otázkami, na ktoré sme tiež v tomto bloku hľadali odpovede. Rozoberali sme aj letný tabor, ktorý nás tento rok čaká.

Potom nasledovala spoločná svätá omša v kostole v Turíku a týmto sa skončila naša animátorská víkendovka. Nakoniec nás čakal posledný spoločný obed a už sme len poriadili, zahrali spoločenské hry a tým zabili čas čakania na autobus.

typ akcie : školenie
autor článku: Patrícia F.
dátum akcie: 16.03.2019
prečítané: 451x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)