22.11.2019
Cecília
- - zajtra - -
Klement
Charakter človeka sa spozná až vtedy, keď sa stal nadriadeným.
..... Remarque .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Muráň - Levoča

Stalo sa už tradíciou, že mladí z našej farnosti sa zúčastňujú na „mládežníckej púti“, tohto roku už na 8. ročníku pešej púte mládeže na Mariánsku horu v Levoči. Niektorí tam boli po prvýkrát, iní druhý - tretí, ale prieborníkom neprekonaným ostáva brat Ján Mišata so šiestimi púťami. Tento ročník sa začal v utorok 29. júna 1999 v Muráni, kde sa všetko začalo najskôr prezentáciou a po nej nasledovala úvodná sv. omša.

To sme už však mali stany postavené. Trasa ostáva nemenná Muráň – 22,7 km – Telgart – 22,5 km – Hranovnica – 13 km – Spišský Štvrtok – 12, 6 km – Levoča = takmer 71 km za 5 dní. My sme však našu púť začali už v Liskovej a o 14.15 sme už sedeli v MHD s velikými batohmi a stanami pod sedadlami. Keby nebol pomohol Roman na svojej trojkolke, boli by sme veru asi omeškali. V RK na stanici sme sa naládovali do pristaveného "špeciálu" a šofér nabral kurz Muráň. Lenže takmer sme tam nedošli, lepšie povedané, takmer sme havarovali, pretože nám na autobuse pri schádazní z Muránskej planiny zhoreli brzdy a brzdili sme aj očami. Našťastie nás ochraňovala Panna Mária a nakoniec sme predsa len šťastne dosiahli Muráň.

A ako to všetko začalo, tak to aj pokračovalo. Brat Ján, Anička a Katka sa nechali skoliť nejakou virózou. Brat Ján črevnou, a to len preto, že bol nenásytný na primíciách, ktoré boli predtým v nedeľu v RK, jedol a jedol zákusky, samozrejme pokazené. A potom iba on jediný mal stan s radiátorom, ním bol on sám, a teplota mu dosahovala takmer 40 0C. A tak radšej išli všetci traja domov.

Ako každoročne v Telgárte mali všetci veľký zážitok z gréckokatolíckej liturgie, ktorú celebroval biskup Milan Chautur. Neodmysliteľne ku púti patrí aspoň jeden daždivý deň, v Hranovnici chutné občerstvenie a tento rok sa tu pridali ku nám aj kapucíni. Ďalej ku našej púti patria rodiny Vallušovcov z Hranovnice, ďalej rodiny zo Spišského Štvrtka, ktoré každoročne poskytnú svoje domovy a my sa môžeme umyť, najesť a vyspať.

Vyvrcholením púte je dosiahnutie Mariánskej hory v Levoči v sobotu a účasť na nočnom programe. Každým dňom sa počet pútnikov zväčšuje a narastá aj krásny pocit z prežívania nádherného spoločenstva. Mnohí z nás robili aj animátorov vo svojich skupinkách, získali sme si nové priateľstvá, prijímali a odovzdávali svedectvá. Jednoducho to treba zažiť. Vďaka Ti Panna Mária Matka Božia za všetko!

typ akcie : púť
autor článku: Miloš L.
dátum akcie: 29.06.1999
prečítané: 1523x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)