21.10.2019
Uršuľa
- - zajtra - -
Sergej
Pán si nežiada úspech, ale len ochotné plnenie jeho vôle.
..... Chautard .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Mikuláš

Jedného dňa nás na stretku s dievčatami napadla myšlienka, že by sme mohli spestriť sviatok sv. Mikuláša scénkou.

Poctivá príprava prebiehala u Kubalov a v škole. Učili sme sa texty, pripravovali sme kostýmy. Popri tom sme zažili veľa zážitkov, niekedy sme šli do smiechu puknúť, smiali sme sa samé zo seba. Keď sme mali už všetko nacvičené, prepadla nás obava, či to dobre dopadne. Zmrazilo nás ešte počiatočné odmietnutie pána farára, ktorý najprv nesúhlasil s vystupovaním, ale neskôr si to rozmyslel a svojím úsmevom nám vyjadril súhlas.

Tak 6. decembra sme sv. omšu prežívali v radosti, ale aj v napätí. Po požehnaní pán farár oznámil, že sa nám predstavia dievčatá s krátkou scénkou. Deti boli prekvapené a veľmi ich to zaujalo. Pred oltárom sa objavilo 6 preoblečených dievčat v rôznych maskách. Zo scénky vyplynula krátka životná múdrosť: "Lož má krátke nohy."

Sv. Mikuláš odhalil zamýšľané klamstvo Janka, ktorý chcel dostať veľa sladkostí za podvod, miesto sladkostí sa mu ušla len veľká obálka s uvedeným príslovím. Všetky deti sa mohli poučiť, že klamať sa nevyplatí a každú povinnosť si treba poctivo plniť. Okrem Janka a sv. Mikuláša v scénke vystupovali aj tieto postavy: Marienka, ktorá bola vzorom pre svojho brata v správaní, čert, ktorý hneď vycítil, že Janko klame, ale anjel ho obhajoval a posledná postava bola mamička. S výsledkom sme boli všetci spokojní, ľudia sa i zasmiali i poučili. Za všetko môžeme ďakovať Pánu Bohu, že nám pomohol.

Postavy:

Jarka Demková – sv. Mikuláš
Simonka Sarová – Marienka
Evka Barteková – čert
Mária Kubalová – anjel
Lenka Lesáková – mamička
Mirka Garajová – Janko

Ďakuje:

I. Barteková
K. Kubalová

typ akcie : slávnosť
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 06.12.1999
prečítané: 1801x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)