22.11.2019
Cecília
- - zajtra - -
Klement
A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Kurz tanca

A je to tu zas! Že čo? No predsa vianočné sviatky. Každé dieťa sa už teší na vianočné prázdniny, no hlavne na to, čo mu Ježiško 24. decembra donesie pod stromček. A keď už spomínam deti, nesmiem zabudnúť aj na našich dospelákov. Určite sa aj oni tešia na Vianoce, veď vtedy sme všetci doma. Tohtoročné Vianoce boli naozaj výnimočné, veď museli by sme siahnuť hlbšie do pamäti, kedy naposledy boli mrazy -23° C. A tak, keďže bola takáto zima, sedeli sme doma a papali sme, papali, papali...

Z tohto nášho leňošenia a priberania nás určite príjemne vytrhol tanečný kurz, ktorý sa konal v dňoch 27. – 30. decembra 1999. Tento kurz sa začal v pondelok 27. decembra. Všetky tancuchtivé deti, ale aj mládežníci sa už tešili na 13:00, kedy sa začala prvá časť kurzu. Vedúcim kurzu bol Jaroslav Pudiš. O hudbu sa nám staral náš dobre známy DJ Lumen. Deti sa učili tancovať valčík, polku i tango a nakoniec aj čardáš. Každý deň kurzu začal malou rozcvičkou, potom sa dali tanečníci do párov a tancovanie sa mohlo začať. Každý sa chcel ukázať, že mu to ide najlepšie, a možno aj preto si viacerí (najmä deti) rátali kroky.

Tanečný kurz pokračoval v utorok, v stredu a vo štvrtok od 15:00 do 17:00. Vyvrcholením celej tejto akcie bol miniples, ktorý sa konal vo štvrtok 30. decembra. Začiatok plesu bol stanovený na 18:30. Celým plesom nás sprevádzali: Miloš Lesák, ktorý začal ples spoločnou modlitbou Otče náš, ďalej to bol Marek Daňo, ktorý mal na starosti súťaže. Po prvom úvodnom kole na rozohriatie nasledovala súťaž – metlový tanec, druhá súťaž bol balónový tanec a do tretice to bol stoličkový tanec. Súťažiaci mohli bojovať o naozaj príťažlivé a zaujímavé ceny. Či to už bola kapusta od skrachovaného záhradkára, pár drevených konárikov od skrachovaného urbárnika, sáčok piesku od skrachovaného stavebníka, či balík toaletného papiera od SCP.

Medzi jednotlivými súťažami boli tanečné kolá. Celého plesu sa zúčastnili aj rodičia s deťmi. Po súťažiach sme mali možnosť zatancovať si aj na moderné tance. Zábava pokračovala až do skorých ranných hodín. Však poniektorí z našich chlapcov išli z plesu rovno na Choč. To je už však ďalší vianočný príbeh.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: neznámy
dátum akcie: 27.12.1999
prečítané: 1503x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)