05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozef├şna
V n├ídeji sa radujte, v s├║┼żen├ş bu─Ćte trpezliv├ş, v modlitbe vytrval├ş.
..... sv. Pavol .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


3. v├Żro─Źn├í konferencia

Sviatok n├í┼ího patr├│na sv. J├ína Bosca, k┼łaza a u─Źite─ża ml├íde┼że sme osl├ívili ako u┼ż tradi─Źne sv. om┼íou a 3. konferenciou Domky - Zdru┼żenia salezi├ínskej ml├íde┼że v Liskovej. Sv. om┼ía sa za─Źala trochu netradi─Źne sc├ęnkou, v ktorej Don Bosco, ktor├ęho zahral Marek Da┼ło, z├şskal srde─Źnos┼ąou a l├ískavos┼ąou jedn├ęho chlapca (Pe┼ąo Lauko) pre P├ína Boha a pozval ho do Orat├│ria. Sv. om┼ía bola sprev├ídzan├í ml├íde┼żn├şckym spevokolom a z├║─Źastnilo sa jej viac det├ş a ml├íde┼że ako oby─Źajne. V k├ízni viac o ┼żivote a diele sv. Don Bosca povedal n├í┼í p├ín far├ír Stanko Culka, ktor├Ż celebroval sv. om┼íu.

Po sv. om┼íi o 19.00 hod za─Źala na┼ía 3. konferencia, pri pr├şle┼żitosti ktorej na┼ía Domka osl├ívila 3. v├Żro─Źie vzniku a n├í┼í ml├íde┼żn├şcky spevokol 7. v├Żro─Źie od svojho zalo┼żenia. Konferencie sa z├║─Źastnilo asi 80 ─żud├ş, z toho asi 60 ─Źlenov Domky, 10 det├ş ne─Źlenov a 10 host├ş z radu star┼í├şch, sal. spolupracovn├şkov: Tonko Galas z Ru┼żomberka – b├Żval├Ż predseda spolo─Źnej ru┼żombersko – liskovskej Domky, Marek Palider – predseda Domky v Ru┼żomberku, p├ín J├ín Belko z L. ┼átiavnice, ktor├Ż sa pripravuje na pr├ícu s ml├íde┼żou, n├í┼í p. far├ír Stanko Culka, p. Gitka Markov├í – salezi├ínska spolupracovn├ş─Źka, ktor├í sa po 4 pekn├Żch rokoch str├íven├Żch v Liskovej vracia do blav├íckej Petr┼żalky, ─Ćalej to boli ─Źlenovia Rodinn├ęho spolo─Źenstva, ktor├ę je veden├ę sal. spolupracovn├şkmi p. Alexandrom Kubalom, man┼żelmi Jarkom a Jankou Pudi┼íovcami a Ras┼ąom a Editkou ┼áaravsk├Żmi.

Konferencia, ktor├║ viedli predseda Domky Jano Mi┼íata spolu s koordin├ítorom Zdru┼żenia sal. spolupracovn├şkov p. RNDr. Jarkom Timkom, za─Źala s modlitbou a symbolick├Żm zap├ílen├şm 3 sviec na torte z d├┤vodu u┼ż uveden├Żch 2 jubile├ş. Potom nasledovalo priv├ştanie pr├ştomn├Żch ─Źlenov Domky, pre─Ź├ştanie programu konferencie a pr├şhovor predsedu, v ktorom bol zbilancovan├Ż uplynul├Ż rok 1999, v ktorom sa n├ím s Bo┼żou pomocou podarilo zrealizova┼ą 40 akci├ş pre deti a ml├íde┼ż v Liskovej a Domka sa rozr├ístla zo 72 registrovan├Żch ─Źlenov na 82.

Po zhodnoten├ş a pr├şhovore, predseda obozn├ímil pr├ştomn├Żch s finan─Źnou situ├íciou a ekonomick├Żm hospod├íren├şm p├ín Jarko Timko. K├║pili sme aj dos┼ą ve─żk├Ż stan, r├┤zne hry, lopty a pod. ─Äalej bola otvoren├í diskusia, v ktorej reagovali na uskuto─Źnen├ę akcie v minulom roku ─Źlenovia v├Żboru Jarko Timko st., Jano Mi┼íata, Marek Da┼ło, Milo┼í Les├ík a nov├ş kandid├íti v├Żboru Domky Roman Kubala, Ani─Źka Ko─Źibalov├í a Katka Kubalov├í. ─Äalej bol pre─Ź├ştan├Ż a odhlasovan├Ż Pl├ín pr├íce na rok 2000 a bol podan├Ż n├ívrh na roz┼í├şrenie ─Źlenov v├Żboru Domky + volenie predsedu i nov├ęho v├Żboru na volebn├ę obdobie ─Ćal┼í├şch 2 rokov do 31. janu├íra 2002. Boli do neho zvolen├ş: znovu predseda J├ín Mi┼íata, RNDr. Jaroslav Timko, Marek Da┼ło, Ing. Milo┼í Les├ík, Ing. Miroslav Bo┼żek, Erika Kubalov├í, Bibiana K─ża─Źkov├í + nov├ş Roman Kubala, Anna Ko─Źib├ílov├í, Pavol Brokuta a Katar├şna Kubalov├í. V├Żbor Domky bol roz┼í├şren├Ż pre v├Ą─Ź┼íiu potrebu spolupr├íce pri jednotliv├Żch akci├ích, v├Ą─Ź┼íiu oporu, de─żbu pr├íce a vz├íjomn├║ pomoc nako─żko aj ─Źinnos┼ą Domky m├í pomal├║, ale vzostupn├║ tendenciu rastu.

Na z├íver m├┤┼żeme poveda┼ą, ┼że na oslav├ích sviatku sv. J├ína Bosca i konferencii Domky panovala dobr├í srde─Źn├í a vesel├í rodinn├í atmosf├ęra, v┼íetci sme sa c├ştili ve─żmi dobre. Zost├íva sa u┼ż len ve─żmi pekne zo srdca po─Ćakova┼ą v┼íetk├Żm, ktor├ş priebeh osl├ív, sv. om┼íe i konferencie pripravili a za┼żela┼ą aby sme sa v takom peknom po─Źte a pri dobrej n├ílade stretli aj na bud├║ci rok. SV. J├üN BOSCO ORODUJ ZA N├üS!

typ akcie : v├Żro─Źn├í konferencia
autor Ŕlßnku: J├ín M.
dßtum akcie: 31.01.2000
preŔÝtanÚ: 2050x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)