29.01.2020
Gašpar
- - zajtra - -
Ema
Pán si nežiada úspech, ale len ochotné plnenie jeho vôle.
..... Chautard .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Benefičný koncert Šanca pre život

Dňa 25. marec 2000 o 17:00 hod z príležitosti Dňa počatého dieťaťa sa v Kultúrnom dome v Likavke uskutočnil konferenčný koncert Šanca pre život. Tento deň tiež slávili v Guatemale, Argentíne a v Mexiku. Na organizácii koncertu sa podieľali mládežnícke a detské združenia pôsobiace v okolí Ružomberka, medzi nimi aj naša Domka.

Pri náročnej príprave koncertu pomohli najmä študenti Katecheticko – pedagogickej fakulty Žilinskej univerzity a iní šľachetní ľudia, ktorým nie je ľahostajná otázka ochrany počatého života. Účastníci koncertu pri vstupe do sály dostali bielu stužku, ktorá je symbolom ochrany života.

Medzi vzácnymi hosťami boli RNDr. Marcela Dobešová a Helena Grupáčová z občianskeho združenia "Áno pre život". Vyvrcholením ich vystúpenia bolo prečítanie svedectva jednej ženy, ktorá našla útočište v ich domove. Odborným výkladom o vývoji ľudského života pod srdcom mamy spojeného s premietaním diapozitívov, nás sprevádzal štátny okresný lekár a člen Domum Vital v jednej osobe MUDr. Štefan Horváth. Svojou účasťou nás tiež podporili členovia Spoločenstva života z Oravy.

V hudobnej časti programu účinkovali gospelové hudobné skupiny Jocara a Mimicry a zaznela hudobná skladba Ave Maria. Počas slávnostného večera taktiež zazneli slová básnika Milana Rúfusa. V rámci koncertu bol prečítaný text Deklarácie práv počatého dieťaťa vyhlásenej dňa 1. júna 1999. Pri východe ju účastníci mohli podporiť svojím podpisom a mohli získať materiály venované ochrane a úcte k počatému životu.

Na záver koncertu Spoločenstvo života ocenilo činnosť niektorých významných ľudí a odovzdali im list s ocenením a symbolickú cenu – model nožičiek počatého dieťaťa v 10 týždni v skutočnej veľkosti. Výťažok koncertu bol venovaný na podporu činnosti občianskeho združenia "Áno pre život".

typ akcie : kultúrna akcia
autor článku: Pavol B.
dátum akcie: 25.03.2000
prečítané: 1338x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)