26.09.2020
Edita
- - zajtra - -
Cyprián
A neviete, že vaše telo je chrámom Ducha Svätého, ktorý je v o vás, ktorého máte od Boha...?
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Starhrad

Dňa 27. 5. sme sa vybrali na bicyklový výlet na Starhrad v Kalamenoch. Všetci sme sa zišli ráno pred kostolom: Liskovčania, Ružomberčania a Černovčania. Samozrejme sme sa vyzbrojili dobrou náladou, ale ešte lepšou vecou: špekačkami, chlebíkom, … A tak takto vyzbrojení a s pánkovým požehnaním sne sa mohli vybrať na cestu.

Tá prebiehala bez komplikácií, ale naraz sa tu vyskytol menší problém: mierne stúpanie do kopca pri odbočke na Lúčky. „Ale hádam sme nejakí športovci a nejaký kopček nás nezlomí", povedali sme si a zabrali do pedálov. Tak sme udychčaní došli na "Jamu", kde sme sa vydýchali, pozamykali bicykle, podaktorí z nás využili blízkosť horičky, odfotili sme sa a mohli sme sa vybrať "po svojich" na Starhrad. Čo nás najviac potešilo, bolo zase stúpanie po nekonečnej lúke. Tak sme opäť udychčaní došli ku okraju lesa, odkiaľ už cesta bola v pohode a veľmi príjemná.

Tak sme išli a rozprávali sa, až sme prišli k rebríku, po ktorom keď sme vyliezli, ocitli sem sa v cieli - na Starhrade. Mnohí z nás však možno boli sklamaní, lebo si mysleli, že to bude nejaké hradisko, avšak namiesto neho tam boli len jeho zrúcaniny, jeho pozostatky. No a takto sklamaní sme sa na nich usadili a pozorovali okolie. Bolo to nádherné – hory okolo nás, priepasť, perfektný čerstvý vzduch, super počasie, milí ľudia, …

Po našom leňošení a posilnení sa, sa podaktorí uložili spať, iní len tak klebetili, ďalší si opekali špekačky alebo sa naháňali. Ani sa nám odtiaľ nechcelo odísť, keď vám povedali, ale nemali sme ani stan, ani jedlo, no vôbec nič, tak sme to nakoniec vzdali a pobrali sme sa naspäť k našim bicyklom. Keďže sme nešli tou istou cestou, niektorým z nás sa podarilo aj zablúdiť, ale nakoniec sme nejako natrafili na chodník, a tak sme sa dostali už bez problémov k našim bicyklom. Tu sa deti vrhli do vody, buď v plavkách alebo oblečení a šaleli. My, hanblivejší sme si močili naše uťahané nožičky. Ale všetko sa raz musí skončiť. Každý si vzal svoj bicykel a pobrali sme sa domov, plní zážitkov a dojmov.

typ akcie : poznávací výlet
autor článku: Júlia M.
dátum akcie: 27.05.2000
prečítaní: 1641x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)