26.09.2020
Edita
- - zajtra - -
Cyprián
Neodvracajme oči od Boha, ak nechceme oslepnúť.
..... sv. Ján z Avily .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Bodka za školským rokom

V sobotu 24. júna 2000 sa uskutočnila už tradičná akcia pre deti, ktorou sa začínajú prázdniny. Táto akcia sa konala už deviaty raz v peknom prostredí na lúčke pod Poľanou, kde deti prišli spoločne po rannej svätej omši.

Starší účastníci tohto podujatia boli na mieste už o čosi skôr, a tak sa privítanie ich nečakali len milé slová, ale aj vôňa variaceho sa gulášu, o ktorý sa postarali pani Kubalová spolu s pani Bartekovou. A veruže sú to dobré kuchárky. Hlavná myšlienka akcie bola Rodina v Afrike.

Deti sa rozdelili do piatich družstiev a jednotlivé družstvá kolovali po súťažných stanoviskách, na ktorých spoznávali niečo o života dieťaťa, žiaka, ženy, muža a starých ľudí v Afrike. Deti mali zložiť vetu „Máme radi Afriku“. Za odmenu dostali slovká prekvapenia.

Takto sme sa spoločne zabávali a súťažili, a keď sme boli vyčerpaní a v žalúdkoch už začala vyhrávať minimálne nejaká rocková kapela, bol čas na vynikajúci guláš. A tak všetci s miskami už nedočkavo prešľapovali pred kotlom, z ktorého sa šírila fantastická vôňa.

Po obede posilnení všetci, čo ešte mali chuť, mohli hrať futbal alebo volejbal. Počasie ako tak prialo. Po obede začalo trošku pršať. Ale všetko má svoj koniec, takže aj my, i keď neradi sme sa po tom všetkom pobrali domov. Prežili sme pekný deň v prírode a pri súťažiach.

Za organizovanie akcie patrí vďaka všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku dobrému priebehu akcie.

typ akcie : súťaž
autor článku: Katarína K.
dátum akcie: 24.06.2000
prečítaní: 1447x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)