05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozefína
Boh by bol vskutku maličkosťou, keby ho človek svojím rozumom pochopil.
..... Morgenstern .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Smrekovica

Po školskom roku prišli vytúžené prázdniny. Ráno sme sa zobudili celí šťastní. Po výdatných raňajkách som si vybrala veci a uložila som ich do cestovnej tašky. Čakalo ma päť dní, na ktoré som sa tešila dva mesiace. Bol to letný tábor.

Ráno som sa zobudila, obliekla, spravila si raňajky a bežala som na autobus, kúpili sme si lístky na Podsuchú. V Podsuchej sme počkali na auto, ktoré nám zobralo batožinu. My sme si však museli urobiť deväťkilometrovú prechádzku na Smrekovicu. Boli sme ubytovaní v celkom peknej chate. My sme mali smolu, lebo sme ako jediné boli ubytované vedľa chalanskej izby.

Vedúci pripravili program na celý deň. Ráno bola spoločná modlitba. Potom sme mali program a hry. Večer bola sv. omša, po ktorej sme mali táborák. Hneď po jeho skončení sme mali nočnú hru. Bola to zábava, o desiatej večer behať v skupinkách po lese s baterkami a hľadať papieriky, na ktorých boli ukryté správy. Stužkami sme mali vyznačenú trasu. Vrátili sme sa asi o dvanástej v noci. Potom sme sa osprchovali a išli sa hrať ku chalanom karty. Spať sme išli okolo tretej.

Ráno nás zobudil Marek Palider, ktorý behal s bubnom po chodbe, lebo budil chlapcov na rozcvičku. Tak sme vstali, obliekli sa a išli sme na modlitbu. Nasledovali raňajky a šesťhodinová túra. Keď sme sa vrátili, ustatí sme čakali na obed. Hneď na to sme mali hry. Večer bola sv. omša a zábavný program, ktorý sme spoločne pripravili.

Odchádzala som s peknými zážitkami, no bola som celkom rada, že znovu uvidím rodinu a navštívim starú mamu.

typ akcie : letný tábor
autor lnku: Zuzana P.
dtum akcie: 03.07.2000
pretan: 1549x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)