05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozefína
Apoštolát je dušou modlitby.
..... don Bosco .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Okoličné

Do Okoličného sme išli 8 chlapci 1. a 2. decembra. Nastúpili sme na vlak v domnení, že nás v Okoličnom bude niekto čakať. Prišli sme tam a na stanici nikoho. Išli sme k Obchodnému domu a tam sme sa opýtali, kde je kostol. Povedali nám, že ideme zlou cestou, a tak sme šľapali späť. Zazreli sme kostol, no tu bývali cigáni. Len sa tak prášilo za nami, ako sme utekali a cigánka za nami: "Čo tu hľadáte?"

Konečne sem našli normálny kostol a zazvonili sme. Pekne nás uvítali a ukázali nám, kde budeme spať. Bol tam len jeden vojak v civile, ktorý sa volal Ján Šavol, lebo farár bol na filiálke. My – ako veľkí frajeri – zobrali sme si petardy a išli sme ich rachať pred kostol. Videli sme tam mačku a ja som jej jednu hodil. Po chvíľke radosti J. Šavol vybehol z fary a všetky nám ich zabavil. Ja som mal veľa petárd, no povedal som mu, že mám posledné 4, dal som mu ich a išiel som dnu.

O chvíľu na to prišiel k nám Janko Garaj a išli sme do kostola na prvopiatkovú sv. omšu. Keď sme sa vrátili, pán farár na urobil večeru (kolienka s tvarohom). Bolo vidieť, že nikomu to nechutilo. Potom sme zverili umývanie riadu Marekovi Hradskému. On je v tom profík. Neskôr sme sa išli modliť do kostola, každý povedal zopár prosieb a poďakovaní a išli sme na izbu. Bolo asi 22:30. Už sme všetci ležali v posteli a robili zle. Prišiel Janko Garaj, zobral Igora S. a Petera M. Igor naškrabal 15 zemiakov a z toho si farár a Šavol narobili hranolky. Peter M. musel urobiť pomazánku z paštík, ktoré sme doniesli. Ja som vybehol pozrieť sa, že čo robia a hneď ma zamestnali. Mal som umyť fritovací hrniec, ktorý bol celý zababraný a všetko dôkladne, lebo by som dostal "za neho". Potom začali robiť zle aj ostatní. Aj Števo a Jakub prišli do kuchyne. Spali len Miloš, Marek a Lukáš.

Potom prišla ďalšia robota. Pán farár nám doniesol plášť z bicykla. Peter strihal gumičky a my stáčali papiere a na to dávali gumičky. Peter išiel pomáhať k počítaču a my sme zatiaľ pod dozorom J. Šavla stočili asi 700 ks papiera. Ak sme náhodou dačo povedali, povedal nám, že rozprávame ako vyorané myši. My sme si z neho stále robili prču. Pýtali sme sa ho, či má ženu. A tak sme so stáčaním skončili o druhej ráno. Išli sme sa pozrieť, čo robia s tým počítačom. J. Garaj povedal, aby nás J. Šavol vzal na hrazdu, každý musel urobiť 15 zdvihov. Prvý šiel Jakub a my sme sa mu vysmievali, tak urobil iba jeden. Ja a Števo sme 15 zdvihov urobili na 3 razy a Jakub hádam na 30krát. J. Šavol bol naňho strašne naštvaný. V ruke držal hliníkovú tyčku a bľačal po chudákovi Jakubovi. My sme sa zatiaľ so Števom rozprávali na izbe. Dobehol Kubi a začali sme znova robiť zle. Na stoličkách boli také vankúše a my sme ich poodväzovali a hrali sme sa vojnu. Hádzali sme ich Marekovi a Lukášovi. Lukáš spal veľmi tvrdo, a tak sme mohli robiť, čo sme chceli. Marekovi naopak išlo do revu. Prišiel J. Šavol a povedal, že máme spať. My sme mu povedali, že hej. A zase sme hádzali vankúše po Marekovi a Lukášovi. Po tom prišiel Peter a Igor s farárom. Aj oni si ľahli a farár ostal pri nás. Až kým sme nezaspali.

Ráno o 7:30 sme mali rozcvičku, utekali sme k voľákemu jazeru. Tam každý urobil cvik, a potom nám pán farár oznámil, že prví traja, ktorí zabehnú po J. Šavla, tak idú do Verimexu. Bol v tom, že sme si nemohli ísť po peniaze, museli ísť kúpiť vajcia a ešte sme aj museli ísť behom. Naraňajkovali sme sa a pán farár nás rozdelil na dve skupiny. 4 starší išli škrabať omietku a 4 mladší mali umývať riady. Šavol nám dal rašple a stále nás dirigoval. Keď na chvíľu odišiel, zobrali sme si kladivá a rozbili sme pol steny – ale išlo to oveľa ľahšie. Potom sme Petrovi M., povedali nech sa urobí, že má alergiu na prach. Povedali sme to Šavlovi a on mu kázal ísť do kuchyne. Po chvíli sme sa vymenili, ale my sme si sadli do obývačky a s farárom sme sa rozprávali o témach, ktoré sme si večer napísali: napr. škola, šport, baby, ako sa dostal ku kňazstvu, … Oni škrabali omietku a my sme sa rozprávali. Potom už prišli aj oni a pán farár nám pustil video: Nosíš meno svätca. Bol tam s nami Šavol a doniesol buchty a čaj. Števo a Jakub vyrušovali, a tak po niekoľkých napomenutiach boli vyslaní škrabať omietku. Za 5 minút sme ich išli zavolať a zase sme pozerali. Cez obed nás J. Garaj vyspovedal a mali sme sv. omšu. Po nej sme obedovali francúzske zemiaky.

O 15:30 nám išiel vlak do Liskovej. O 14:50 sme išli obedovať. 15:10 sme skončili a Marekovi sme dali umyť riad. My sme sa išli zatiaľ pobaliť. Števo musel povysávať izbu, kde sme spali. O 15:25 sme boli ešte na fare. Už nás pán farár pustil, tak sme utekali. Prišli sme na stanicu, kúpili sme si lístky a išli sme sa postaviť na nástupište. Nastúpili sme, sadli si, a povedali sme si, že tam už nikdy nepôjdeme. Z vlaku sme hádzali petardy. A keď sme prišli domov, boli sme radi, že sme doma.

typ akcie : pobytové podujatie
autor lnku: Jozef M.
dtum akcie: 01.12.2000
pretan: 1613x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)