26.09.2020
Edita
- - zajtra - -
Cyprián
Ako vedúca osobnosť by ste však mali využiť každej príležitosti k motivovaniu ľudí tým, že im prejavíte uznanie za ich zásluhy, služby či pomoc. O zásluhy je potrebné sa rozdeliť, zatiaľ čo vinu za neúspechy by ste mali niesť sami.
..... J. Adair .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Brigáda na detskom ihrisku

O dva týždne po brigáde pri kaplnke sa znovu ukázalo pekné slniečko, ktoré podporilo chuť urobiť v ten deň nejaký dobrý skutok.

Začalo to presne rovnako, ako minule. Ujo Timko oslovil z kostola vychádzajúcich chlapcov, či by neboli ochotní ísť pomôcť vyhrabať trávnik a okolie detského ihriska. Chlapci opäť kladne zareagovali a o tri štvrte hodiny sa začali schádzať na ihrisku s hrablami, lopatami a fúrikmi.

Roboty bolo neúrekom, pretože v jeseni robili na tenisovom ihrisku osvetlenie a prívodné káble kládli do zeme. Síce všetky ryhy ihneď zasypali, ale na povrchu predsa ešte zostalo veľa skál, ktoré bolo treba vyhrabať a plochu pekne vyrovnať. Chlapci sa nedali zahanbiť a s dopingom od uja Timka - 2 balíčky cukríkov, vyhrabali poriadnu kopu trávy a skál, ktoré o niekoľko dní ujo Kubala odniesol na smetisko.

Usmiate tváre miništrantov na fotografii so svojím vedúcim Romanom Kubalom budú mi stále pripomínať, že v tento deň prekonali svoje pohodlie a urobili dobrý skutok, z ktorého úžitok budú mať všetky deti, ktoré budú chodiť na ihrisko.

typ akcie : brigáda
autor článku: Roman K.
dátum akcie: 31.03.2001
prečítaní: 1800x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)