19.04.2019
Jela
- - zajtra - -
Marcel
Vieme, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré...
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Slovenský raj

Ako je už u nás zvykom (v Domke, prirodzene), rok čo rok si chodíme utužovať telo i ducha, načerpať nové sily a pokochať sa pohľadom na našu nádhernú prírodu. A preto aj tento rok sme zorganizovali zopár výletov a jedným z nich bol aj výlet do Slovenského raja.

A tak sme sa ráno 22. 6. 2002 všetci nadšenci (24 detí, 6 dospelých) stretli pred Kultúrnym domom, kde sme nasadli do objednaného autobusu a hor sa na cestu. Tá nám ušla vskutku veľmi rýchlo. Veď ako ináč, keď sme išli na "Tryskáčovi" s ujom Demkom.

Asi tak za hodinku sme boli na mieste. Všetci sme sa vypratali z autobusu, podaktorí ešte ospalí, väčšina však plná energie a elánu. S batôžkami plnými dobrôt od našich maminiek sme sa pustili s vervou do cieľa našej výpravy – cez krásnu roklinu Suchá Belá na Kláštorisko. Cestou sme museli zdolať veľa rôznych prekážok: vysoké rebríky, reťaze, lavičky ponad potok, šmykľavé kamene… Deti preto vyhlásili, že to nie je raj, ale peklo. Ale všetci sme to v pohode zvládli, až na pár mokrých nôh...

Keď sme došli na Kláštorisko, najprv sme si obzreli zrúcaniny starého kláštora, a potom sme sa pustili do našich dobrôt. Po dostatočne dlhom oddychu sme sa vybrali na cestu späť. Nešli sme však tým istým chodníkom, ale zvolili sme trasu popri rieke Hornád. Aj tam nás čakali rôzne rebríky a reťaze, ktoré viedli ponad rieku. Dávali sme si však pozor, a tak sa nikomu nič nestalo.

Ako sa vraví, že cesta domov býva kratšia, tak aj teraz, ani sme sa nenazdali a boli sme opäť pri našom autobuse. Cestou domov nás za našu "odvahu" a vytrvalosť pozval ujo Timko v mene Domky na zmrzlinu. Keď to deti počuli, razom zabudli na únavu. A tak sme plní zážitkov a s dobrou náladou dorazili šťastne domov.

V Slovenskom raji opäť dovidenia!!!

typ akcie : turistika
autor článku: Júlia M.
dátum akcie: 22.06.2002
prečítané: 2088x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)