26.09.2020
Edita
- - zajtra - -
Cyprián
Zaumieň si, že každý deň vykonáš niečo, k čomu nemáš zvlášť chuť. Takto ti čoskoro nebude povinnosť na obtiaž.
..... M. Twain .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Letná tancovačka

Rok 2002 bol pre Liskovú veľmi významný. Oslavovala svoje "750. narodeniny". Túto udalosť sme patrične oslávili. Od začiatku roka sa organizovali mnohé akcie, ktoré sa niesli pod hlavičkou osláv obce.

My, domkári, sme aktívne pripravili tancovačku, na ktorej sa deti dozvedeli niečo o svojej dedine. Mládežnícky spevokol obohatil svojím hlasom slávnostnú akadémiu, pri príležitosti 50. výročia založenia základnej školy. Nechýbali ani športové podujatia (hokejbalový turnaj…).

Svojou troškou sme prispeli k výstave v MŠ a ponúkli sme návštevníkom spoznať našu činnosť prostredníctvom kroniky a násteniek.

Vyvrcholenie slávností bolo 25. 8. V tento deň sa v Liskovej stretli predstavitelia katolíckej a evanjelickej cirkví a posvätili naše insígnie (erb, pečatidlo, vlajku). V slávnostnom alegorickom sprievode sa nachádzali mladí i deti z Domky, niektorí sa vyparádili do krojov.

Oslavy mali aj dozvuky. V kultúrnom dome sme si zatancovali i pochutnali na droboch. V pamäti nám zostanú dlho tohoročné slávnosti, ktoré už tak skoro nezažijeme.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: Katarína K.
dátum akcie: 26.08.2002
prečítaní: 2166x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)