25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Vieme, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré...
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Dobrodružná výprava

Raz ráno, začiatkom marca, okolo 9.00 hod sme sa vybrali na DOBRODRUŽNÚ VÝPRAVU. Streli sme sa pred školou. Na konci ulice sme sa rozdelili do skupiniek, na chlapcov a dievčatá. Ujo nám dal staré obhorené zvitky látky, na ktorej bol schématicky nakreslený postup trasy. Naše dobrodružstvo sa začalo.

My, dievčatá, sme zaraz na začiatku nevedeli, kadiaľ máme ísť, preto išla s nami radšej teta. Úlohou tejto výpravy bolo nájsť podľa mapky, papieriky so slovami, ktoré boli ukryté v nejakých skrýšach a na konci ich pospájať do výroku. Cestou sme mali ešte hľadať veci, ktoré do prírody nepatria.

Cesta bola dosť šmykľavá a bola zima. Do cieľa na Garajovie chatu sme napokon predsa len prišli, ale chlapci tam boli skôr. Mysleli sme si, že sme prehrali, no mýlili sme sa. Hoci sme neprišli do cieľa prvé, vyhrali sme, lebo vetu sme vylúštili a mali sme viac nájdených vecí. Ten výrok bol od Don Bosca a znel:
"Nohami kráčajte po zemi, ale srdcom buďte v nebi."

Na koniec sme sa trochu posánkovali a poopekali, čo nám naše maminy nabalili a šmýkali sme sa dole do dediny. Cestou sme si ešte nazbierali bahniatka a tešili sme sa na ďalší takýto výlet.

typ akcie : súťaž
autor článku: Veronika T.
dátum akcie: 09.03.2003
prečítaní: 2543x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)