25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť.
..... sv. T. Akvinský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jarná brigáda

Úcta k Panne Márii sa dá prejaviť všelijakým spôsobom. My sme sa rozhodli si Ju uctiť aj tak, že sme zorganizovali okolo kaplnky Panny Márie pod Mníchom brigádu.

Keďže sa kaplnka nachádza hneď veľa smetiska, roboty bolo dosť. Začali sme zbieraním papierov a iných smetí nielen okolo kaplnky, ale aj popri ceste až k domom pod baňou. Igelitové vrecia, ktoré nám doniesol ujo Milan Kubala, sme naplnili až po okraje a zaraz sme ich zaniesli rovno na smetisko. Potom sme do rúk zobrali hrable a pohrabali sme všetko lístie a popadané konáre v okolí kaplnky. Aj menšie dievčatá sa zapojili do roboty – pozametali cestu a schody vedúce ku kaplnke. Staršie baby odnášali vrecia plné lístia na smetisko a riadili dokonca aj okolo neho.

Na brigádu prišli mladší i starší, nálada bola dobrá, počasie nám prialo. A tak na záver mi nezostáva nič iné, len sa poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do tejto peknej akcie a verím, že i keď sme boli trošku unavení, máme z toho dobrý pocit a pri takejto akcii sa stretneme znova.

typ akcie : brigáda
autor článku: Júlia M.
dátum akcie: 00.04.2003
prečítaní: 2581x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)