11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Nič nespôsobuje väčšiu bolesť ako vidieť trpieť tých, ktorých milujeme.
..... sv. Terezka .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Bicyklodeň

Bolo to pekné sobotné ráno, takže počasie nám prialo. Už od skorého rána som si začal zháňať materiál, z ktorého zhotovím prekážky. Keď som mal všetko hotové, poďho aj s vozíkom, plným kadečoho na detské ihrisko.

Trať bola zhotovená včas. Pri jej zdolávaní museli súťažiaci, samozrejme na bicykli, splniť niekoľko úloh. Prvou z nich bol "mini slalom", ktorý poväčšine nespôsoboval žiadne problémy, za ním musel súťažiaci premiestniť pohár z vodou z jedného stanovišťa, na druhé, čo už poniektorým robilo menšie problémy. Ďalšia úloha patrila k tým adrenalínovým – súťažiaci musel zdolať preklápaciu lavičku, na ktorú bolo treba každému dobrú dávku odvahy, no môžem povedať, že väčšina to zvládla bravúrne. Za lavičkou nasledovala úloha, pri ktorej musel súťažiaci prejsť úzkym priestorom bez toho, aby sa dotkol bočných zábran. Toto začalo robiť väčšine dosť veľký problém, pretože sa sami presvedčili, že nie je jednoduché udržať bicykel v priamej stope, čo i len na dĺžku 4 metrov. Ďalej nasledovala posledná a myslím, že aj najnáročnejšia úloha, bol to špeciálny slalom v tvare päťky, ktorá je vyrazená na hráčskej kocke. Bolo veľmi jednoduché zablúdiť a mnohí sa tu trápili aj na viackrát. Kto túto prekážku zdolal, mohol šťastne dôjsť do vytúženého cieľa.

Celá trať musela byť zdolaná v časovom limite 1 minúta, kto to nesplnil stratil nárok na akýkoľvek bod. Všetky súťaže sa bodovali nasledovne: Pred súťažou mal každý desať bodov, za každé nesplnenie úlohy, sa jeden bod odrátal. Po prejdení cieľa sa spočítali mínusové body a odčítali od desiatich, výsledná suma sa pripočítala súťažiacemu. Boli 4 družstvá a každý súťažil za to svoje. Po skončení si ešte všetci vyskúšali "slimačiu" jazdu na bicykli.

typ akcie : cykloakcia
autor článku: Peter S.
dátum akcie: 24.05.2003
prečítaní: 2925x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)