29.11.2022
Vratko
- - zajtra - -
Ondrej
Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť.
..... sv. T. Akvinský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Šarkaniáda

Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnila akcia, ktorá pre svoje uskutočnenie potrebuje predovšetkým silný vietor. Čas už súril a hrozilo, že deti sa budú naháňať za snehovými vločkami, zvolali sme mladších kamošov zabehať si opreteky s vetrom a drakmi, nazývanými šarkany. Osudný deň bol stanovený na nedeľu 26. október 2003 o 15 00.

Komu by sa chcelo von do chladného jesenného dňa? A predsa sa našli odvážlivci, ktorí sa nezľakli nastúpiť zoči – voči šarkaním hlavám a odtrhli sa z pohodlného kresla namiereného na telku. Detí prišlo máličko, no viac ako 7 statočných. Bola to viac – menej rodinná záležitosť, lebo sme tu mohli stretnúť súrodencov.

Forgáčovci dominovali so svojimi výtvormi z igelitu. Martinov šarkan dosahoval najvyššie méty. O prvenstvo zápasili aj z rodiny Timkovej, Vierikovej, Bančejovej, Kohútovej a samostatní súťažiaci. Z dospelých prišli ujo a teta Timkovci, Aňa K. , Katka K. ...

Miesto stretnutia drakov bolo určené vopred: za dedinou na kopčeku pri vodárničke. Je tam dobrý spád, aby aspoň trochu nadul líca brat vietor. A veru sa mu veľmi nechcelo fúkať. No kde – tu sme ho zacítili a šarkany leteli, no často deti museli aj pobehnúť. Aspoň im nebola taká zima, bŕŕ. Veru už ju bolo cítiť.
Väčšina šarkanov vzlietla. Všímali sme si výšku ale i krásu. Víťaza z prvej kategórie som spomenula, no za krásu si zaslúžil odmenu maxišarkan, ktorý vyrobili dievčatá z 7. a 8. triedy na svojom stretku.

Keďže bolo účastníkov málo a cien veľa, napriek zábudlivosti, ušlo sa niečo každému alebo aspoň do každej rodiny. Tma sa blížila, a tak sme usúdili, že je čas rozlúčiť sa s našimi jesennými kamarátmi. Pamiatkou nám bude okrem šarkana aj fotografia.

typ akcie : súťaž
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 26.10.2003
prečítaní: 2539x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)