30.09.2020
Jarolím
- - zajtra - -
Arnold
Nejazdite väčšou rýchlosťou, než akou dokáže lietať váš anjel strážny.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Silvestrovský večer

Oslava Silvestra a príchodu Nového roku v našej klubovni sa už stala tradičnou akciou. Tento rok však bolo novinkou, že Silvestra mohli osláviť nielen mladí, ale aj deti. A ako sa oslavovalo? Čítajte ďalej a dozviete sa...

Ku každej dobrej oslave bezpochyby patrí najmä hudba a tanec, a preto sme sa rozhodli, že pre tých mladších domkárov spravíme diskotéku. Miestom konania bola vynovená a staršími dievčatami vyzdobená klubovňa, o hudbu sa postaral DJ Števko Timko a občerstvenie si všetci priniesli so sebou. Diskotéka trvala od 18. do 22.hod. a bola plná zábavy a tanca. Tancovalo sa prevažne na moderné piesne, ktorých výber mohli počas diskotéky deti aj ovplyvniť, ale viackrát počas večera sa zopakovali aj domkárske tance, ktoré sú už neodmysliteľnou súčasťou domkárskej zábavy. Odhadom sa tejto diskotéky zúčastnilo asi 40 – 45 ľudí, ktorí odchádzali vytancovaní a veríme, že aj spokojní.

Okolo 21:45 sa už začali zbiehať aj mládežníci, pre ktorých je Silvestrovský večierok v klubovni už tradíciou. Počet mladých síce dosiahol zhruba len tretinu z počtu detí (cca. 12 - 15), avšak zábava pokračovala naďalej. Okolo 23:30 sa zastavil pozrieť aj pán farár a to bolo signálom na krátke prerušenie zábavy. Všetci sme sa totiž odobrali do kostola, kde sme v spoločnej, ale aj súkromnej modlitbe prežili posledné chvíle roku 2003. Po polnočnom požehnaní Sviatosťou sme si všetci pred kostolom vzájomne popriali všetko naj do nového roku a nasledoval slávnostný prípitok šampanským v klubovni, aj s pánom farárom. Potom ešte pokračovala zábava cca. do 2:00, po ktorej (resp. už počas nej) sa niektorí ešte vybrali zavŕšiť oslavu do Kultúrneho domu na obecnú Silvestrovskú zábavu.

Verím, že v tradícii budeme pokračovať aj budúci rok a že znovu prežijeme záver roka na takejto peknej akcii. A dúfam, že nás bude ešte viac.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 31.12.2003
prečítaní: 1778x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)