02.07.2020
Berta
- - zajtra - -
Miloslav
A neviete, ┼że va┼íe telo je chr├ímom Ducha Sv├Ąt├ęho, ktor├Ż je v o v├ís, ktor├ęho m├íte od Boha...?
..... sv. Pavol .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


8. v├Żro─Źn├í konferencia

Tento rok sme sa u┼ż po 8. kr├ít stretli pri pr├şle┼żitosti sviatku dona Bosca, zakladate─ża salezi├ínov, na v├Żro─Źnej domk├írskej konferencii. ├üno, u┼ż 8 rokov ubehlo od d┼ła zalo┼żenia strediska Domka Liskov├í a sme ve─żmi radi, ┼że toto dielo st├íle funguje a pon├║ka svoje slu┼żby de┼ąom a mlad├Żm v Liskovej. Tentokr├ít sme sa zi┼íli netradi─Źne v pondelok 31.1., priamo v de┼ł sviatku sv. J├ína Bosca.

Konferencia sa ako obvykle za─Źala sv. om┼íou, na ktorej spieval detsk├Ż i ml├íde┼żn├şcky spevokol. Spestren├şm sv. om┼íe bolo aj sl├ívnostn├ę prin├í┼íanie obetn├Żch darov. Po sv. om┼íi sme sa v┼íetci presunuli do klubovne, kde n├ís ─Źakal bohat├Ż program.

Na┼íe pozvanie okrem ─Źlenov Miestnej rady Domky a asi 60 radov├Żch ─Źlenov prijali aj 3 hostia: n├í┼í p├ín far├ír vdp. Stanislav Culka, p├ín starosta J├ín Lauko a p├ín Alfonz Kubala, ktor├Ż n├ím pom├íha hlavne so spr├ívou klubovne.

Program v klubovni otvoril predseda na┼íej Domky – Jaroslav Timko ml., ktor├Ż najsk├┤r srde─Źne priv├ştal v┼íetk├Żch, ktor├ş prijali pozvanie na t├║to konferenciu. Po otvoren├ş dostali priestor mlad├ş herci, ktor├ş zahrali pr├şbeh zo ┼żivota dona Bosca – o kostoln├şkovi a novom mini┼ítrantovi Bartolomeovi.

Nasledoval kr├ítky poh─żad na Domku ako celoslovensk├║ organiz├íciu a z├íkladn├ę fakty z ─Źinnosti liskovskej Domky (s├║ uveden├ę vo v├Żro─Źnej spr├íve za rok 2004). Po vymenovan├ş niektor├Żch akci├ş z roku 2004 nasledovalo aj bli┼ż┼íie pribl├ş┼żenie t├Żch najv├Żznamnej┼í├şch. Katka s Ivkou pospom├şnali na t├íbor, M├íria o┼żivila Bodku za pr├ízdninami, Julka spolu s de┼ąmi spom├şnala na Dobr├║ novinu a Pe┼ąo hovoril o autobusovom v├Żlete na Kysuce. Potom predseda hovoril o ─Źinnosti Miestnej rady v roku 2004.

─Äal┼í├şm bodom bolo tradi─Źn├ę odme┼łovanie. Vecn├Żmi cenami (preva┼żne knihy) sme tento rok naozaj ne┼íetrili. V prvom rade sme ─Ćakovali odch├ídzaj├║cim ─Źlenom rady Milo┼íovi, Bibe a Ani─Źke za v┼íetko, ─Źo doteraz v prospech mlad├Żch urobili. ─Äalej predseda po─Ćakoval najakt├şvnej┼í├şm ─Źlenom rady – tentokr├ít Katke, Ivke a podpredsedkyni J├║lii za ich celoro─Źn├║ aktivitu a tvorivos┼ą. Potom J├║lia v mene v┼íetk├Żch vyzdvihla pr├ícu a podporu man┼żelov Timkovcov, ktor├ş zalo┼żili na┼íu Domku a dodnes odovzd├ívaj├║ svoje sily a vo─żn├Ż ─Źas v prospech Domky. No a nezabudli sme odmeni┼ą ani p├ína far├íra, ktor├Ż je n├ím oporou vo v┼íetkom, o ─Źo ho po┼żiadame, a p├ína Kubalu, ktor├Ż sa star├í o pr├şjemn├ę prostredie v na┼íej klubovni.

Pokra─Źovali sme finan─Źnou spr├ívou za rok 2004, s ktorou n├ís obozn├ímil n├í┼í ekon├│m RNDr. Jaroslav Timko. Okrem in├ęho pripomenul, ┼że pred 8 rokmi n├ím muselo sta─Źi┼ą na celoro─Źn├║ aktivitu 2000 Sk a dnes u┼ż je to mnohokr├ít viac, za ─Źo v─Ća─Ź├şme hlavne Ministerstvu ┼íkolstva a Obecn├ęmu zastupite─żstvu, ale aj na┼íim sponzorom a ─Źlenom.

Nezabudli sme prednies┼ą ani pl├ín na rok 2005. Pre v┼íetk├Żch, ktor├ş si k n├ím n├íjdu cestu, s├║ pripraven├ę pravideln├ę aktivity a ─Ćal┼í├şch 30 akci├ş po─Źas cel├ęho roka (uveden├ę v pl├íne na rok 2005). V n├íslednej diskusii sa objavili najm├Ą reakcie na pl├ín pr├íce i nov├ę n├ípady, ktor├ę samozrejme v├ştame. Vyst├║pil aj p├ín far├ír a p├ín starosta, ktor├ş po─Ćakovali Domke za jej pr├ícu v prospech mlad├Żch a vyslovili prianie, aby sme v nast├║penom diele pokra─Źovali aj na─Ćalej.

Posledn├Żm ofici├ílnym bodom bolo z├ívere─Źn├ę po─Ćakovanie v┼íetk├Żm, ktor├ş ak├Żmko─żvek sp├┤sobom prispievaj├║ k rozvoju na┼íej Domky. Po ┼łom predseda Domky ukon─Źil 8.v├Żro─Źn├║ konferenciu a pozval v┼íetk├Żch ─Źlenov na minitancova─Źku, ktor├í nasledovala po ofici├ílnom programe.

Z├íbavu, ktor├í nasledovala a┼ż do 21.30, nebudem ve─żmi opisova┼ą. Sn├í─Ć to─żko, ┼że sa s├║┼ąa┼żilo v metlovom tanci a tancovali domk├írske tance, ─żudovky a nech├Żbali ani modern├ę hity. No a pre v┼íetk├Żch bolo pripraven├ę aj ob─Źerstvenie, tentokr├ít obohaten├ę ┼ípecialitou – ban├ínov├Żmi pi┼ík├│tami v ─Źokol├íde.

Chcem vyslovi┼ą po─Ćakovanie v┼íetk├Żm, ktor├ş prispeli k priebehu tejto konferencie, popria┼ą ─Źlenom na┼íej Miestnej rady, aby im z├ípal pre pr├ícu v prospech mlad├Żch vydr┼żal po─Źas cel├ęho roka a na┼í├şm domk├írom, aby si ka┼żd├Ż u n├ís nie─Źo na┼íiel a aby tak liskovsk├ę stredisko Domky prin├í┼íalo svoje ovocie aj na─Ćalej.

typ akcie : v├Żro─Źn├í konferencia
autor Ŕlßnku: Jaroslav T. ml.
dßtum akcie: 31.01.2005
preŔÝtanÚ: 1601x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)