03.07.2020
Miloslav
- - zajtra - -
Prokop
A neviete, ┼że va┼íe telo je chr├ímom Ducha Sv├Ąt├ęho, ktor├Ż je v o v├ís, ktor├ęho m├íte od Boha...?
..... sv. Pavol .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Valn├ę zhroma┼żdenie Domky

Ke─Ć┼że sa patr├ş, aby ste vy, na┼íi domk├íri, vedeli aj o veciach, ktor├ę presahuj├║ hranice n├í┼ího strediska, nap├ş┼íem v├ím o Valnom zhroma┼żden├ş Domky, ktor├ę sa uskuto─Źnilo 1.-3.4. v Tatranskej Lomnici.

Valn├ę zhroma┼żdenie je stretnutie z├ístupcov (v├Ą─Ź┼íinou predsedov) stred├şsk Domky z cel├ęho Slovenska, ─żud├ş pracuj├║cich na ├║stred├ş Domky (to s├║ t├ş, ktor├ş sa staraj├║ o fungovanie celej Domky), ─Źlenov predsedn├şctva Domky (to s├║ t├ş, ktor├ş robia v Domke d├┤le┼żit├ę rozhodnutia) a pozvan├Żch host├ş. Stredisko Liskov├í som zastupoval ja ako moment├ílny predseda.

─îo v┼íetko sa na takom stretnut├ş rob├ş? V prvom rade treba poveda┼ą, ┼że Valn├ę zhroma┼żdenie je najvy┼í┼í├şm org├ínom Domky. Teda to, ─Źo sa tam pr├şjme, m├┤┼że zru┼íi┼ą len ─Ćal┼íie Valn├ę zhroma┼żdenie. No hlavn├Żm cie─żom nie je ru┼íi┼ą, ale vytv├íra┼ą, upravova┼ą, diskutova┼ą a zlep┼íova┼ą ─Źinnos┼ą Domky ako celku, no i na jednotliv├Żch stredisk├ích.

V├Żznamn├Żmi org├ínmi Domky s├║: predsedn├şctvo, regrantingov├í komisia (m├í na starosti rozdelenie financi├ş) a kontroln├í komisia (jej ├║lohou je kontrolova┼ą ├║─Źtovn├şctvo na stredisk├ích i ├║stred├ş). No naj─Źastej┼íie prich├ídzame do kontaktu s ├Üstred├şm Domky, ktor├ę je centr├ílou Domky.

Tento rok sme na tomto na┼íom stretnut├ş boli obozn├ímen├ş s v├Żro─Źn├Żmi spr├ívami jednotliv├Żch org├ínov, s rozpo─Źtom na rok 2005, volili sme nov├Żch ─żud├ş do org├ínov Domky, preberali stanovy a predkladali iniciat├şvne n├ívrhy. No nech├Żbali ani chv├şle vo─żna, kedy sme mali mo┼żnos┼ą vychutna┼ą si kr├ísy Tatier, porozpr├íva┼ą sa, ─Źi pozrie┼ą ─Ćal┼íie kolo Superstar. Smutnou spomienkou na toto Valn├ę ostane, ┼że po─Źas neho zomrel J├ín Pavol II.

─îo sa t├Żka m├┤jho osobn├ęho poh─żadu na toto stretnutie, bol som ve─żmi povzbuden├Ż. Stretn├║┼ą za tak├Ż kr├ítky ─Źas to─żko ─żud├ş, ktor├ş obetuj├║ svoj vo─żn├Ż ─Źas a sily pre dobro mlad├Żch, a to s ├║smevom a rados┼ąou, je naozaj ve─żmi motivuj├║ce. Preto si mysl├şm, ┼że Domka m├í pred sebou dobr├║ bud├║cnos┼ą. No a v┼żdy mus├şme myslie┼ą aj na Toho, ktor├Ż v┼íetko riadi a po┼żehn├íva. Jemu zverujeme cel├ę na┼íe domk├írske dielo aj na─Ćalej.

typ akcie : in├ę
autor Ŕlßnku: Jaroslav T. ml.
dßtum akcie: 01.04.2005
preŔÝtanÚ: 1406x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)