03.07.2020
Miloslav
- - zajtra - -
Prokop
Mať čas pre druhého je ako položiť za neho kúsok zo života.
..... P. Rosso .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Megatrojbodka

Asi bude faktom, že liskovské deti si len veľmi ťažko dokážu predstaviť koniec školského roka alebo koniec prázdnin bez tradičnej "BODKY". A aj starší sú na tom podobne. Varenie gulášu spojené s rôznymi súťažami, ktoré sú pripravené pre deti a mladých v malebnej prírode J, jednoducho nemôže chýbať v zozname plánovaných akcií. No tento rok nás obava, aby sa z "Bodky" nestal obyčajný stereotyp, prinútila trochu viac porozmýšľať – až z toľkého rozmýšľania vzišla MEGATROJBODKA.

Celá táto paráda začala v pondelok 29.augusta. Na detskom ihrisku bol pre deti pripravený BICYKLODEŇ. Zaujímavá súťaž, v ktorej si súťažiaci mohli overiť svoju zdatnosť a obratnosť na dvoch kolesách. Cyklistov sa zišlo neúrekom a svojou šikovnosťou prekvapili hlavne tí najmenší, za čo boli patrične ocenení.

Náplňou druhého dňa megatrojbodky – a to utorka – bola akčná súťaž 30 ÚLOH ZA 3 HODINY, v ktorej deti súťažili tímovo. Cieľ súťaže bol splniť 30 úloh za stanovený časový limit. Na súťažiace družstvá a na spravodlivosť a čestnosť pri plnení úloh dohliadalo 7 animátorov, ktorí žasli nad horlivosťou a vynaliezavosťou detí. Úlohy boli veľmi akčné, súťažiaci hrou maximálne zaujatí a nálada, stupňovaná krátením sa času, vysoko prekonala naše očakávania.

Megatrojbodka vrcholila v stredu záverečnou OPEKAČKOU. I tejto akcii sa deti tešili, o čom svedčí ich účasť a vďaka čomu sme vytvorili pekné a veselé spoločenstvo detí a animátorov. Guláš sa síce nevaril, no všetci sme sa potešili do chrumkava opečeným špekačkám a riadnemu kusisku dyne. Samozrejme, pre deti bolo pripravených niekoľko zaujímavých súťaží, ktoré prispeli k vytvoreniu tradičnej "bodkárskej" atmosféry.

Takže Bodka v novom šate mala úspech a o rok dúfame, že znova :-)

typ akcie : súťaž
autor lnku: Mária T.
dtum akcie: 29.08.2005
pretan: 1599x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)