12.12.2019
Otília
- - zajtra - -
Lucia
Zaumieň si, že každý deň vykonáš niečo, k čomu nemáš zvlášť chuť. Takto ti čoskoro nebude povinnosť na obtiaž.
..... M. Twain .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Megatrojbodka

Asi bude faktom, že liskovské deti si len veľmi ťažko dokážu predstaviť koniec školského roka alebo koniec prázdnin bez tradičnej "BODKY". A aj starší sú na tom podobne. Varenie gulášu spojené s rôznymi súťažami, ktoré sú pripravené pre deti a mladých v malebnej prírode J, jednoducho nemôže chýbať v zozname plánovaných akcií. No tento rok nás obava, aby sa z "Bodky" nestal obyčajný stereotyp, prinútila trochu viac porozmýšľať – až z toľkého rozmýšľania vzišla MEGATROJBODKA.

Celá táto paráda začala v pondelok 29.augusta. Na detskom ihrisku bol pre deti pripravený BICYKLODEŇ. Zaujímavá súťaž, v ktorej si súťažiaci mohli overiť svoju zdatnosť a obratnosť na dvoch kolesách. Cyklistov sa zišlo neúrekom a svojou šikovnosťou prekvapili hlavne tí najmenší, za čo boli patrične ocenení.

Náplňou druhého dňa megatrojbodky – a to utorka – bola akčná súťaž 30 ÚLOH ZA 3 HODINY, v ktorej deti súťažili tímovo. Cieľ súťaže bol splniť 30 úloh za stanovený časový limit. Na súťažiace družstvá a na spravodlivosť a čestnosť pri plnení úloh dohliadalo 7 animátorov, ktorí žasli nad horlivosťou a vynaliezavosťou detí. Úlohy boli veľmi akčné, súťažiaci hrou maximálne zaujatí a nálada, stupňovaná krátením sa času, vysoko prekonala naše očakávania.

Megatrojbodka vrcholila v stredu záverečnou OPEKAČKOU. I tejto akcii sa deti tešili, o čom svedčí ich účasť a vďaka čomu sme vytvorili pekné a veselé spoločenstvo detí a animátorov. Guláš sa síce nevaril, no všetci sme sa potešili do chrumkava opečeným špekačkám a riadnemu kusisku dyne. Samozrejme, pre deti bolo pripravených niekoľko zaujímavých súťaží, ktoré prispeli k vytvoreniu tradičnej "bodkárskej" atmosféry.

Takže Bodka v novom šate mala úspech a o rok dúfame, že znova :-)

typ akcie : súťaž
autor článku: Mária T.
dátum akcie: 29.08.2005
prečítané: 1402x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)