03.07.2020
Miloslav
- - zajtra - -
Prokop
Na to, aby sme doťli k prameňom, treba plåvaż proti prúdu.
..... S. J. Lec .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


PrĂ­prava ĹĄarkanov

Na prvý pohľad sa zdá, že vyrobiť šarkana je hračka, no pravdou je, že k tomu potrebná trpezlivosť a šikovnosť. A div - divúci o túto námahu malo záujem až 39 ľudí. Bolo nás v klubovni 15.10. v sobotu toľko, že sme nemali dosť miesta pri stoloch. A keďže dobrých ľudí sa všade veľa zmestí, našlo sa pracovné miestečko pre každého.

Farebné papiere, špendlíky, špagát, lepiaca páska, fixky, kvietky, bo všetko sme si podávali, kým sa v klubovni zjavili prvé šarkany. Vďaka jasnému a zrozumiteľnému vysvetľovaniu uja Timka sme to stihli za necelé tri hodiny. Šarkany boli rôzne: veľké, malé i malilinké, kvietkované, hrôzostrašné, zubaté, okaté aj s pekne vykrútenými vlasmi. Osobitnú pochvalu si zaslúži šarkan Ivky Mojšovej, ktorý nám teraz zdobí klubovňu.

Po ukončení práce nasledovalo vyhodnotenie a , samozrejme, pozvanie na zajtrajšiu šarkaniádu. Deti boli chtivé do púšťania šarkanov už v klubovni, a tak len čo sa ich šarkan dostal na svet, už aj letel na oblohu, aby si vyskúšal pravý život šarkana. A potom prišli ich majitelia do klubovne s radosťou: "Letí, letí." Letí, letí, všetko letí, šarkan letí. Dolietania!

typ akcie : tvorivá činnosť
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 15.10.2005
prečítané: 1584x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)