12.12.2019
Otília
- - zajtra - -
Lucia
(Ježiš) zomrel za všetkých, aby aj tí, čo žijú, už nežili pre seba, ale pre toho, ktorý za nich zomrel a vstal z mŕtvych.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Šarkaniáda

V nedeľu 16. 10. 2005 o 13:00 sme sa vybrali opäť na tradičný vŕšok za Liskovou. Počasie naznačovalo, že dnešná šarkaniáda sa odloží, lebo mrholenie a malý vietor – to nie je žiadna sláva. Chceli sme deti poslať domov, aby prišli o týždeň. No to sú huncúti. Keď už tých šarkanov mali, chceli mať šarkaniádu, nech je vonku akokoľvek. Po prehováraní sme súhlasili, lebo aj mrholenie utíchlo a detí sa nazbieralo tiež dosť hodne.

Viaceré šarkany boli také ťažké, že už veľmi lietať nechceli (nespomínam sýty nedeľný obed), najradšej by sa váľali niekde po tráve. Niektorým sa zlomili špilkové rebrá, alebo zamotal farebný chvost. Každý majiteľ šarkana chcel svojho šarkana poslať čo najvyššie. No zistili sme, že najvyššie lietajú šarkany chlapcov Forgáčovcov, ktoré boli vyrobené z fólie. V súťažiach o najvyššie letiaceho kúpneho a najvyššie letiaceho vlastnoručne vyrobeného šarkana získali ceny takmer všetci. Matúš Saro s kamošmi vytvoril veľkého šarkana, ktorý získal prvé miesto v kategórii o najkrajšieho šarkana. Najvyššie lietal Andrejov, Jojov šarkan, medzi dievčatami si radostne plachtili po oblohe šarkany Lenky K. a Veroniky V.

Po vyhodnotení sme sa vrátili domov s radosťou z dobrej zábavy.

typ akcie : súťaž
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 16.10.2005
prečítané: 1363x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)