21.09.2019
Matúš
- - zajtra - -
Móric
Dobrý život nie je život bez námahy, bez námahy sa nedá dôjsť k tým veciam, ktoré sú v živote podstatné.
..... E. Fromm .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Silvestrovský večer

Ľudí s menom Silvester na Slovensku zrejme nie je veľa. Hoci očividnou výhodou Silvestrov je to, že nikto nezabudne na vaše meniny :-) Avšak aj keď v rodine, či medzi známymi nemáte nijakého nositeľa tohto mena, dôvod na oslavu sa vždy nájde. 31.12. je totiž posledný deň roka, no a to treba osláviť.

A tak sme sa aj my - domkári už 2x stretli na Silvestra na Silvestrovskom večeri v našej klubovni. A keďže o túto akciu bol záujem, rozhodli sme sa spraviť ju aj tento rok, už tretíkrát.

Tento rok sme mali v pláne osláviť polnoc v prírode – konkrétne na vrchole Kalvárie, odkiaľ by bol určite pekný výhľad na všetky ohňostroje v Liskovej i okolí. Avšak náš úmysel prekazilo mohutné sneženie 30.12., kedy napadlo asi 40 cm snehu a tak by bol náš výstup na vrchol Kalvárie len pre tých najzdatnejších a zrejme by sme sa nevyhli mokrým nohám. A tak sme zostali pri minuloročnom priebehu.

Začiatok bol naplánovaný na 19.00. Do tanca nám opäť hrala DJ-ská dvojica Tomáš a Števko. V klubovni nechýbal stromček, papierová výzdoba i sviečky a kahančeky rozmiestnené po celej miestnosti. Detí tento rok neprišlo veľa, spolu s organizátormi nás bolo okolo 25 ľudí. No zábava bola dobrá, deti sa vyšantili pri domkárskych, moderných i ľudových tancoch a nechýbal ani súťažný balónový tanec. Vyvrcholením oslavy pre mladších bol silvestrovský prípitok s detským šampanským a prskavkami okolo 21.15. Za svetla prskaviek sme si aj schuti zaspievali – a síce známu ľudovku Maličká som. Potom sa už tí najmladší z nás pobrali domov.

My starší sme pokračovali v zábave až do 23.30, kedy sme sa pobrali do kostola privítať Nový rok. Poďakovali sme Pánu Bohu za všetko dobré, čo nám priniesol rok 2005 a poprosili ho o pomoc v tom ďalšom. Po polnočnom požehnaní Sviatosťou sme si pred kostolom vzájomne zaželali všetko naj a pobrali sa naspäť do klubovne na slávnostný novoročný prípitok, tentokrát už s originálnym šampanským. Pozvanie na prípitok prijal aj pán farár, ako aj niektorí naši starší domkári. V klubovni sme potom v družnom rozhovore zotrvali asi do 1.30, kedy sme sa už rozišli domov.

Pri hodnotení akcie sme sa zhodli, že tento rok bola nižšia účasť ako minule a tak ak chceme zachovať túto akciu aj nabudúce, musíme vymyslieť atraktívnejší program.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 31.12.2005
prečítané: 1391x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)