05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozef├şna
Tis├şckilometrov├í cesta sa za─Ź├şna prv├Żm krokom a naraz sa d├í urobi┼ą iba jeden krok.
..... Covey .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


9. v├Żro─Źn├í konferencia

V piatok 3. febru├íra 2006 sa uskuto─Źnila u┼ż 9. v├Żro─Źn├í konferencia na┼íej Domky. Niesla sa e┼íte v duchu ned├ívneho sviatku sv. J├ína Bosca (31.1.).

Za─Źali sme ako obvykle sv├Ątou om┼íou, ktor├║ sl├║┼żil n├í┼í p├ín far├ír Stanislav Culka. Om┼íu sprev├ídzal spevom detsk├Ż a ml├íde┼żn├şcky spevokol. Priniesli sme aj obetn├ę dary - ru┼żu, erb Liskovej, hokej a gitaru. Po sv. om┼íi bolo sv├Ątobla┼żejsk├ę po┼żehnanie.

Potom sme sa u┼ż presunuli do klubovne Domky, kde sa zi┼ílo asi 70 domk├írov. Najsk├┤r sme sa pomodlili a potom predseda J. Timko priv├ştal v┼íetk├Żch z├║─Źastnen├Żch, medzi ktor├Żmi boli viacer├ş v├Żznamn├ş hostia. Z t├Żch dom├ícich to bol p├ín far├ír Stanislav Culka, p├ín starosta J├ín Lauko a n├í┼í "├║dr┼żb├ír" p├ín Alfonz Kubala. Pozvanie na konferenciu prijala aj ─Źerstv├í celoslovensk├í predsedn├ş─Źka Domky – Ing. Darinka ─îiernikov├í a predseda ru┼żomberskej Domky Marek Palider.

Po ├║vode mlad├ş herci Martin a Michal Forg├í─Źovci s rozpr├íva─Źkou Barborku Kubalovou zahrali sc├ęnku zo ┼żivota dona Bosca, konkr├ętne rozhovor dona Bosca a Dominika S├ívia o sv├Ątosti.

Potom nasledoval preh─żad ─Źinnosti na┼íej Domky v roku 2005, ktor├Ż bol tento rok pripraven├Ż netradi─Źne formou elektronickej prezent├ície premietanej dataprojektorom. V┼íetci z├║─Źastnen├ş si tak mohli poh─żadom na fotky osvie┼żi┼ą spomienky na akcie, ktor├ę sme minul├Ż rok uskuto─Źnili. V r├ímci prezent├ície bola aj s├║┼ąa┼ż o najv├Ą─Ź┼íieho znalca Domky (zv├ş┼ąazil Ma┼ąo Hradsk├Ż) a najlep┼íiu fotku v kateg├│rii "Domk├íri a zvieratk├í" (zv├ş┼ąazila Aja Kubalov├í). Potom sme sa pozreli na Pl├ín akci├ş na rok 2006 a ujo Timko n├ím pribl├ş┼żil hospod├írenie Domky v roku 2005.

─Äal┼í├şm bodom bolo odme┼łovanie. Tento rok sme po─Ćakovali za podporu p├ínovi far├írovi, p├ínovi starostovi a p├ínovi Kubalovi. ─Äal┼í├şm odmenen├Żm bol absolvent ┼ákoly anim├ície Tom├í┼í Koma a obdarovali sme aj Darinku ─îiernikov├║, ktor├í si odniesla na┼íu domk├írsku ┼íatku i ve─żk├║ svie─Źku. Popriali sme jej, aby bola zap├ílen├í pre Domku a aby sa jej darila pr├íca v prospech v┼íetk├Żch slovensk├Żch domk├írov.

V n├íslednej diskusii vyst├║pila pr├íve Darinka ─îiernikov├í, ─Ćalej p├ín starosta, p├ín far├ír i Marek Palider. Nech├Żbali ani ot├ízky t├Żkaj├║ce sa tohtoro─Źn├ęho t├íbora, ─Źi domk├írskej futbalovej ligy.

Na z├íver konferencie nech├Żbalo po─Ćakovanie v┼íetk├Żm pr├ştomn├Żm. ├Ü─Źastn├şci sa zap├şsali do na┼íej u┼ż 9-ro─Źnej kroniky. Pre vytrvalcov bola e┼íte premietnut├í prezent├ícia fotiek z Letn├ęho t├íbora 2005.

Aj touto formou by som chcel po─Ćakova┼ą v┼íetk├Żm t├Żm, ktor├ş akouko─żvek formou podporuj├║ na┼íu Domku v jej ─Źinnosti. Ver├şm, ┼że aj na─Ćalej budeme plni┼ą cie─ż, ktor├Ż sme si vyt├Ż─Źili a ┼że na┼ía pr├íca bude prin├í┼ía┼ą svoje ovocie. Te┼í├şme sa na stretnutia po─Źas roka 2006, ktor├Ż je u┼ż 10.rokom p├┤sobenia Domky u n├ís v Liskovej.

typ akcie : v├Żro─Źn├í konferencia
autor Ŕlßnku: Jaroslav T. ml.
dßtum akcie: 03.02.2006
preŔÝtanÚ: 1634x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)