21.01.2020
Vincent
- - zajtra - -
Zora
Keby každá matka, ktorá sa strachuje o svoje dieťa, požiadala strážneho anjela svojho dieťaťa, aby ho chránil - a potom by sa uvoľnila a dôverovala by tejto ochrane, svet by sa stal ľahším a bezpečnejším miestom.
..... Diana Cooper .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Deň spoločenských hier

Konečne sú opäť jarné prázdniny, hoci ešte stále sa mi zdá, že jar si spinká pod snehovou perinkou! A dnes je utorok (7.3.2006), kto by sa už učil na začiatku prázdninového týždňa! Napadlo nás, že deťom trošku spestríme tento voľný čas. V klubovni máme veľa spoločenských hier, ktoré sa menej využívajú, teda nech sa z nich troška oprášia pavučiny.

Pred klubovňou čakal zástup nedočkavcov už niekoľko minút pred začiatkom. Nakoniec sa nás nazbieralo okolo 30. Po príprave stolov a vybratí krabíc s hrami, všetko zasadlo a vzorne hralo karty, hádzali sa šestky, zbierali žetóny, dávali góly, putovalo sa do neba, či opatrne sa brali mikádové paličky. Keď už boli hráči usedení, čakalo ich kalčeto alebo pingpong. Vytvorili sa malé skupinky, a tie si striedali rozličné hry. Staršie dievčatá sa s láskavou starostlivosťou venovali mladším.

V pozadí hrala hudba rádia. Voňal čaj a horúca čokoláda. Mali sme aj krátku návštevu. Dievčatá až zo zvolenskej Domky, dokonca podpredsedníčka. Prišli pozrieť jedného nášho animátora, a tak sme sa s nimi stretli aj my.

Pred 17.00 sme sa pustili do upratovania, lebo bolo treba dať všetko na poriadok, a po svätej omši čakala záujemcov ešte nočná hra v klubovni. Každý si hľadal skrýšu pred "sliedičom", kde by nebol objavený alebo aspoň sa snažil zamaskovať, aby ho hľadajúci detektív nespoznal.

Zakončenie patrilo modlitbe, ktorou sme sa poďakovali za prežitý deň.

typ akcie : hry v klubovni
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 07.03.2006
prečítané: 1355x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)