05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozefína
Kto nás odlúči od Kristovej lásky? Azda súženie, úzkosť alebo prenasledovanie, hlad alebo nahota, nebezpečenstvo alebo meč? Ale v tomto všetkom slávne víťazíme skrze toho, ktorý nás miluje.
..... sv. Pavol .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Deň spoločenských hier

Konečne sú opäť jarné prázdniny, hoci ešte stále sa mi zdá, že jar si spinká pod snehovou perinkou! A dnes je utorok (7.3.2006), kto by sa už učil na začiatku prázdninového týždňa! Napadlo nás, že deťom trošku spestríme tento voľný čas. V klubovni máme veľa spoločenských hier, ktoré sa menej využívajú, teda nech sa z nich troška oprášia pavučiny.

Pred klubovňou čakal zástup nedočkavcov už niekoľko minút pred začiatkom. Nakoniec sa nás nazbieralo okolo 30. Po príprave stolov a vybratí krabíc s hrami, všetko zasadlo a vzorne hralo karty, hádzali sa šestky, zbierali žetóny, dávali góly, putovalo sa do neba, či opatrne sa brali mikádové paličky. Keď už boli hráči usedení, čakalo ich kalčeto alebo pingpong. Vytvorili sa malé skupinky, a tie si striedali rozličné hry. Staršie dievčatá sa s láskavou starostlivosťou venovali mladším.

V pozadí hrala hudba rádia. Voňal čaj a horúca čokoláda. Mali sme aj krátku návštevu. Dievčatá až zo zvolenskej Domky, dokonca podpredsedníčka. Prišli pozrieť jedného nášho animátora, a tak sme sa s nimi stretli aj my.

Pred 17.00 sme sa pustili do upratovania, lebo bolo treba dať všetko na poriadok, a po svätej omši čakala záujemcov ešte nočná hra v klubovni. Každý si hľadal skrýšu pred "sliedičom", kde by nebol objavený alebo aspoň sa snažil zamaskovať, aby ho hľadajúci detektív nespoznal.

Zakončenie patrilo modlitbe, ktorou sme sa poďakovali za prežitý deň.

typ akcie : hry v klubovni
autor lnku: Ivana B.
dtum akcie: 07.03.2006
pretan: 1541x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)