05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozefína
Ak zachováš v živote poriadok, privedie ťa k Bohu.
..... sv. Augustín .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Jarná tancovačka

Konečne sa blíži zas ten čas, keď školské tašky putujú do kúta. Veď už o 12 dní sa začínajú letné prázdniny. Hurá! Veru, také bolo aj motto prvej tohoročnej tancovačky: Hurá, prázdniny! Aj my domkári sme sa chceli naladiť na túto prázdninovú strunu poriadnym vybláznením sa spolu aj s ostatnými deťmi z dediny práve 18. júna v Kultúrnom dome. No veľa detí sa asi zabávalo vonku, keďže bol akurát krásny slnečný deň a nás tancachtivých bolo zapísaných na prezenčke nášho veselia len okolo 45.

Uvádzania sa bez všetkého ujali dve dievčatá: Zuzka a Maťa. Išlo im to veru vynikajúco. Po privítaní ako sa patrí sme sa pomodlili, aby bolo všetko pod Božím dohľadom a poďho do prvého tanca. V prvom kole nás roztancovali najmä erkárske tance, ktoré sú všeobecne obľúbené. No bola potrebná aj malá tanečná lekcia, a tak Mária hravo zvládla svoju rolu tancmajsterky. Neskôr nasledovala makarena, kačací tanec a iné známe rytmické hity, ktoré nám naservírovali za mixážnym pultom Števko a Tomáš.

„Sadnite si bližšie do polkruhu, o chvíľu sa začne scénka!“ ozývalo sa sálou. Nasledovalo vystúpenie dievčat (Ajka, Veronika, Maťa), ktoré vzali na seba žartovné podoby dedka, babky a vnučky.

A keďže v obecenstve bolo veľa dievčat, rozhodli sme sa urobiť reklamu najnovšiemu gélu proti celulitíde. Zitka-obezitka (Zuzka) a díler (Mária) urobili takú ponuku, že si tento špeciálny gél objedná isto aspoň 99% diváčok. Treba uznať, že našim herečkám to išlo na javisku na jednotku.

Po ďalšom tanci sa už štyri skupiny detí pripravili na súťaže pod vedením svojich vedúcich. Žirafy, králiky, ovečky a jaštery, pod týmito krycími menami absolvovali súťažiaci Chaplinovu štafetu s loptičkou medzi kolenami a paličkou v ruke. Vyzerali ozaj ako Chaplinovia. Nechýbalo ani triafanie šošovicovým vreckom do misky, či už rukou, alebo nohou. Jednoduché to veru nebolo. Zaujímavou súťažou bola aj úloha priniesť čo najviac vecí na dohodnuté písmeno počas dvoch minút. Fantázia pracovala na plné obrátky ako za odmenu (aj tá bola, a to sladká). Najúspešnejším družstvom sa stala skupinka Márie S. Gratulujeme!

„Kedy bude ďalšia súťaž?“ znelo z úst menších detí, dychtivých po súťažení. Balóny už boli pripravené. Metla tiež nestála len v kúte nadarmo, ale sa s chuťou povykrúcala s každou dvojicou.

V závere nastúpili upratovacie čaty a všetko dali pekne do poriadku. Môžeme sa tešiť na ďalšiu diskotéku či na kurz tanca, ktorý nás čaká ešte tento rok.

typ akcie : tanečná akcia
autor lnku: Ivana B.
dtum akcie: 18.06.2006
pretan: 1641x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)