05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozefína
Veď všetko je vaše: či Pavol alebo Apollo, Kéfas, svet, život i smrť, prítomnosť aj budúcnosť – všetko je vaše, ale vy ste Kristovi a Kristus Boží.
..... sv. Pavol .....
zvote tmu:


FB strnka
Hra SVIT
Domka.sk
Liskov.sk
Salezini


Poklad Liskovej

Kto si myslel, že tento rok Poklad Liskovej nebude, ten sa mýlil, keďže 3. ročník tejto orientačno-vedomostnej súťaže sa odohral 16. augusta.

Stretli sme sa v klubovni o 14.00 hod. Zišlo sa tu 22 súťažiacich a 5 organizátorov. Súťažiaci sa rozdelili do jedenástich súťažných dvojíc a mohlo sa ísť na vec. Tento rok bol viac vedomostný ako orientačný, i keď z každého rožku bolo aspoň trošku...

Družst vá dostali zoznam otázok, na ktoré mali zistiť odpovede. Napr. kto je momentálne najstarším a najmladším občanom Liskovej, kde je umiestnená kópia najstaršej mapy Liskovej a z ktorého je roku alebo V ktorom obchode kúpim najlacnejšie 1000 g chleba a za koľko?

Počas zbierania odpovedí družstvá nesmeli zabudnúť na 3 stanoviská, ktoré ich počas priebehu hry čakali. U Tomáša sa hádzalo na basketbalový kôš, u Zuzky sa kopalo futbalovou loptou na bránu a u Števka prezentovali ovládanie bicykla.

Poslednou úlohou dvojíc bola Priraďovačka. Družstvá museli správne priradiť ku každej ulici jednu z budov. Keďže názvy ulíc ešte nie sú verejne známe, nebola to taká jednoduchá vec. Samozrejme išlo aj o výsledný čas a do bodovania sa dával aj bonus za vek.

No a ako to nakoniec dopadlo? Víťazom sa stalo družstvo Hráči (Matúš Daňo, Dominik Timko), ktoré získalo v konečnom súčte 245 bodov. Nasledovali Špiónky (Marianna Forgáčová, Mária Likavcová) s 229 bodmi a tretie skončilo družstvo Nám je to fuk s 216 bodmi.

Všetkým družstvám sa podarilo získať aspoň 100 bodov a tak si každý vyslúžil sladkú odmenu. Prvých 6 družstiev navyše získalo vecné ceny, medzi ktorými nechýbali plagáty, tenisové loptičky, pingpongové rakety, podložky na stôl, či hracie karty.

Súťaž mala hladký priebeh a myslím, že súťažiaci odchádzali domov spokojní. Vďaka patrí všetkým organizátorom. Verím, že sa o rok zídeme ešte väčšom počte.

typ akcie : súťaž
autor lnku: Jaroslav T. ml.
dtum akcie: 16.08.2006
pretan: 1635x
pridaj komentr
sp

© 2001-2018 Domka - Zdruenie salezinskej mldee, stredisko Liskov
e-mail : liskova@domka.sk

Liskov 35, okres Ruomberok, ps 034 81, (1024 x 768)