21.01.2020
Vincent
- - zajtra - -
Zora
Ak je Boh za nás, kto je proti nám? Keď on vlastného Syna neušetril, ale vydal ho za nás všetkých, akože by nám s ním nedaroval všetko?
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Kreslenie kriedami

Na konci vety sa nachádza najčastejšie bodka. Aj na konci letných domkárskych prázdnin obyčajne figuruje naša tradičná BODKA. Tentoraz sa tam objavila až 5–BODKA. Jednou z piatich koncoprázdninových akcií bolo aj kreslenie kriedami na detskom asfaltovom ihrisku.

Priestoru sme mali dosť, len nech nie je mokrý. Totiž po nočnej sprche jestvovali isté obavy, no v pondelok 21.8. o 10.00 hod. už bolo všetko v suchu, hrialo aj slniečko, no nie príliš ohnivo, aby sa nám pohodlne kreslilo.

Okolo 25 výtvarne naladených umelcov a umelkýň sa najprv oboznámilo s celým priebehom 5-bodky a následne s dnešnou témou. Úlohou bolo nakresliť niečo, čo je úzko spojené s témou misie. Pre lepšiu koncentráciu a aktivitu časti mozgu, ktorá je zodpovedná za výtvarné prejavy, sa na plagáte nachádzali napísané slová, ktoré súvisia s misiami - s ohlasovaním evanjelia v nekresťanských krajinách. Tie poslúžili aj na vytvorenie krátkeho príbehu, ktorý zobrazuje obrázok.

Nezabudli sme sa pomodliť za pokoj vo svete, za nádej, úsmev a lásku, ale aj za domov pre všetky deti. Potom sme začali pracovať na svojich dielach, kreslilo sa po skupinkách i jednotlivo. Keď aj poslední dokončili, bol čas na prehliadku na našej výstavnej ploche. Mali sme tú česť počúvať samých autorov, ktorí rozprávali o svojich dielach. Čo nakreslili? Videli sme zobrazených misionárov ako pomáhajú, či cestujú k svojim ovečkám, obyvateľov rôznych kontinentov i našich domkárov v misijnom tábore na Maline.

Všetci usilovní maliari boli odmenení potleskom, pečiatkou a sladkou odmenou. Niektorí získali špeciálne ceny za výnimočne pekné kresby a príbehy k nim: Matej J., Matúš D., Zuzka A., Mária S., Natália M., Natália K., Veronika P., Veronika H., Katka A. Aby ostala pamiatka, aj keď nám nezbedník dážď našu prácu rýchlo zničí, všetci maliari sa so svojimi výtvormi "uschovali" do fotoaparátu (a už aj na internet). Takže tam sa uvidíme!

typ akcie : tvorivá činnosť
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 21.08.2006
prečítané: 1402x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)