05.08.2020
Hortenzia
- - zajtra - -
Jozef├şna
Charakter ─Źloveka sa spozn├í a┼ż vtedy, ke─Ć sa stal nadriaden├Żm.
..... Remarque .....
zvoÁte tÚmu:


FB strßnka
Hra ┌SVIT
Domka.sk
Liskovß.sk
Salezißni


Kreslenie kriedami

Na konci vety sa nach├ídza naj─Źastej┼íie bodka. Aj na konci letn├Żch domk├írskych pr├ízdnin oby─Źajne figuruje na┼ía tradi─Źn├í BODKA. Tentoraz sa tam objavila a┼ż 5–BODKA. Jednou z piatich koncopr├ízdninov├Żch akci├ş bolo aj kreslenie kriedami na detskom asfaltovom ihrisku.

Priestoru sme mali dos┼ą, len nech nie je mokr├Ż. Toti┼ż po no─Źnej sprche jestvovali ist├ę obavy, no v pondelok 21.8. o 10.00 hod. u┼ż bolo v┼íetko v suchu, hrialo aj slnie─Źko, no nie pr├şli┼í ohnivo, aby sa n├ím pohodlne kreslilo.

Okolo 25 v├Żtvarne naladen├Żch umelcov a umelk├Ż┼ł sa najprv obozn├ímilo s cel├Żm priebehom 5-bodky a n├ísledne s dne┼ínou t├ęmou. ├Ülohou bolo nakresli┼ą nie─Źo, ─Źo je ├║zko spojen├ę s t├ęmou misie. Pre lep┼íiu koncentr├íciu a aktivitu ─Źasti mozgu, ktor├í je zodpovedn├í za v├Żtvarn├ę prejavy, sa na plag├íte nach├ídzali nap├şsan├ę slov├í, ktor├ę s├║visia s misiami - s ohlasovan├şm evanjelia v nekres┼ąansk├Żch krajin├ích. Tie posl├║┼żili aj na vytvorenie kr├ítkeho pr├şbehu, ktor├Ż zobrazuje obr├ízok.

Nezabudli sme sa pomodli┼ą za pokoj vo svete, za n├ídej, ├║smev a l├ísku, ale aj za domov pre v┼íetky deti. Potom sme za─Źali pracova┼ą na svojich dielach, kreslilo sa po skupink├ích i jednotlivo. Ke─Ć aj posledn├ş dokon─Źili, bol ─Źas na prehliadku na na┼íej v├Żstavnej ploche. Mali sme t├║ ─Źes┼ą po─Ź├║va┼ą sam├Żch autorov, ktor├ş rozpr├ívali o svojich dielach. ─îo nakreslili? Videli sme zobrazen├Żch mision├írov ako pom├íhaj├║, ─Źi cestuj├║ k svojim ove─Źk├ím, obyvate─żov r├┤znych kontinentov i na┼íich domk├írov v misijnom t├íbore na Maline.

V┼íetci usilovn├ş maliari boli odmenen├ş potleskom, pe─Źiatkou a sladkou odmenou. Niektor├ş z├şskali ┼ípeci├ílne ceny za v├Żnimo─Źne pekn├ę kresby a pr├şbehy k nim: Matej J., Mat├║┼í D., Zuzka A., M├íria S., Nat├ília M., Nat├ília K., Veronika P., Veronika H., Katka A. Aby ostala pamiatka, aj ke─Ć n├ím nezbedn├şk d├í┼ż─Ć na┼íu pr├ícu r├Żchlo zni─Ź├ş, v┼íetci maliari sa so svojimi v├Żtvormi "uschovali" do fotoapar├ítu (a u┼ż aj na internet). Tak┼że tam sa uvid├şme!

typ akcie : tvoriv├í ─Źinnos┼ą
autor Ŕlßnku: Ivana B.
dßtum akcie: 21.08.2006
preŔÝtanÚ: 1581x
pridaj komentßr
spń╗

© 2001-2018 Domka - Zdrużenie salezißnskej mlßdeże, stredisko Liskovß
e-mail : liskova@domka.sk

Liskovß 35, okres Rużomberok, psŔ 034 81, (1024 x 768)