21.01.2020
Vincent
- - zajtra - -
Zora
Keby každá matka, ktorá sa strachuje o svoje dieťa, požiadala strážneho anjela svojho dieťaťa, aby ho chránil - a potom by sa uvoľnila a dôverovala by tejto ochrane, svet by sa stal ľahším a bezpečnejším miestom.
..... Diana Cooper .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Šarkaniáda

Šarkaniáda, teda slávnostná prehliadka umenia šarkanov, sa tento rok uskutočnila v sobotné októbrové popoludnie (14.10.2006).

Oprávnené starosti tesne pred akciou spôsobil fakt, že silnejší vietor sa rozhodol oneskoriť o jeden deň. Mal aj on smolu, lebo nevidel krásnych šarkanov. No slniečko nás nesklamalo a darovalo nám veľa teplých usmievavých lúčov.

V snahe pomôcť šarkanom dostať sa do čo najväčšej výšky deti bežali dolu strmým kopcom ozlomkrky, takže urobili skoro kotrmelec. Ísť hore bolo už ťažšie. Najbližšie k nebu sa dostal Miškov šarkan, ktorý si plachtil po oblohe ako jastrab. Ale aj iným šarkanom, pochádzajúcim z obchodov, sa darili pekné výlety. Nemožno nespomenúť ani Kubalovie šarkany, ktorých majitelia boli tiež ocenení. Naše igelitové často predvádzali zaujímavý krútivý tanec nízko nad zemou, asi dostali panický strach z výšok.

Po lietaní, a teda fyzickej námahe, prišli na rad úlohy na vymýšľanie. Tri skupinky pod vedením Ajky, Veroniky a Barborky si pripravili znamenité reklamy na šarkana, vystúpili v krátkej scénke o drakovi a predniesli básničky o šarkanovi, napríklad aj túto:

Veľký pekný šarkan letí,
pozerajú sa naň deti.
"Čo to na oblohe stvára? "
Vrtuľky si povytvára.
Letí, letí privysoko,
zrazu zbadá lietadielko.
Pozor, šarkan, pozor daj,
pred seba sa pozeraj!

Po vyhodnotení a rozdaní sladkých cien sme sa smädní poponáhľali domov. Veď šarkanov si možno púšťať ešte celú jeseň!

typ akcie : súťaž
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 14.10.2006
prečítané: 1404x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)